مشروح اخبار
 » تکاپوی کشت طلای سرخ در گچساران بام نفت ایران

محصول زعفران به صورت آزمایشی در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع در روستای دیل گچساران کشت شد.تکاپوی کشت طلای سرخ در گچساران بام نفت ایران

محصول زعفران به صورت آزمایشی در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع در روستای دیل گچساران کشت شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچساران در حاشیه بازدید از مزرعه کشت زعفران در روستای دیل گفت: کشت زعفران راهی هموار برای تحقق اقتصاد مقاومتی است تا بتواند به زندگی کشاورزان رونق ببخشد.

سرهنگ پاسدار سیدعلی اصغر نورایی نسب با بیان اینکه به دنبال تغییر کشت برخی محصولات کشاورزی در برخی از روستا‌ها هستیم افزود: در این راستا از محصولاتی که به آب کمتری نیاز دارند حمایت می‌کنیم.

وی گفت: محصول زعفران آب بسیار کمی مصرف می‌کند و نیز دارای سود اقتصادی بسیار بالایی است برای اولین بار و به صورت آزمایشی در زمینی به مساحت ۱۰۰ متر مربع در روستای دیل کشت شده است.

نورایی نسب بیان کرد: محصول زعفران به عنوان یکی از گران‌ترین محصولات کشاورزی با درآمدزایی بالا نسبت به دیگر تولیدات کشاورزی، نقش بسیار مهمی در معیشت خانوار‌های روستایی ایفا خواهد کرد که از این ظرفیت برای جهش اقتصادی و قرارگرفتن در مسیر توسعه بهره برد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گچسارانگفت: زعفران از محصولات بسیار ارزشمند با سود دهی بسیار خوبی است این محصول ازنظر نیاز آبی به یک یا دو مرحله آبیاری نیاز دارد و می‌تواند در حوزه اشتغال و کارآفرینی برای جوانان نیز درآمدزایی خوبی به ارمغان آورد.تاریخ انتشار : 14 آذر 1396» اخبار مرتبط:

 • استخر شهدای بسیج گچساران افتتاح شد
 • برنامه های هفته بسیج با شعار«بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی» اعلام شد
 • کشت برنج و هندوانه در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع
 • سوغات حجاج تقلبی ازآب درآمد
 • چگونه زعفران تقلبی را تشخیص دهیم؟
 • » اشتراک گزاری خبر  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg