مشروح اخبار
 » فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین

سومین هم اندیشی کنگره ملی شهید طیب در بنیاد شهید کهگیلویه برگزار شد.


به گزارش راک نیوز، کمال الدین دولتخواه مدیر بنیاد شهید کهگیلویه گفت: کهگیلویه باید در ۲۷ آذر ماه از برند شهید طیب استفاده کند.

دولتخواه بیان کرد: شهید طیب یک شاخص کشوری، و تاکنون آنگونه که شایسته است به مردم و جوانان استان معرفی نشده است که وظیفه همه ما شناساندن اندیشه‌ها و زندگی این سفیر فرهنگی در غرب، به مردم شهرستان و استان می‌باشد.

دولتخواه ضمن بیان اینکه برای برگزاری هر چه بهتر این کنگره ملی دور هم جمع شده‌ایم گفت: با همت راه داری و امور عشایر چند روزی است که مسیر مبارک گلزار این سفیر فرهنگی در حال آماده سازی برای کنگره ملی می‌باشد.

وی افزود: این کنگره طی دو روز ۲۶ و ۲۷ آذر با حضور مهمانان کشوری و استانی و عموم مردم در شهرستان برگزار خواهد شد.

دولتخواه بیان کرد: روز اول به صورت کاروانی از شهر فرهنگ دوست سوق گذر می‌کنیم تا گلزار مبارک شهید طیب و در آنجا با نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران پرچم مقدس کشورمان را بر فراز مزار ایشان به احتراز در می اوریم.

مدیر بنیاد شهید کهگیلویه ادامه داد: دوستان شهید طیب به بازگویی خاطرات خود می‌پردازند و پس از پذیرایی از مهمانان، در صورت تاریک نشدن هوا به هنگام بازگشت مهمانان را برای بازدید از میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه نیز همراهی خواهیم کرد.

سید کمال الدین دولتخواه گفت: در روز دوم غبار روبی از مزار شهدا در گلزار شهدای دهدشت را داریم و پس از آن به فرهنگسرای ارشاد (واقع در کوی آزادگان) می‌رویم و کنگره را به صورت رسمی برگزار می‌کنیم.

دولتخواه با بیان اینکه چند کلیپ در باب مسائل فرهنگی پخش می‌شود، تصریح کرد: اهدای تندیس به خانواده شهید و مهمانان را داریم و همچنین در آخر از تندیس بزرگ‌تری از شهید طیب نیز رونمایی خواهد شد.

وی بیان کرد: این کلیپ‌ها از زمان حضور ایشان در فلوریدا می‌باشند.

دوستان شهید بزرگوار که در آمریکا هم دوره ای ایشان بودند به بازگویی عمیق تر خاطرات در این روز می پردازنند.

مدیر بنیاد شهید کهگیلویه ادامه داد: چهارمین گاه نامه بنیاد شهید دهدشت با موضوع معرفی شهید طیب نیز انتشار می‌باید.

وی از اجرای بخش نامه ای توسط آموزش پرورش خبر داد که قرار است در مدارس کهگیلویه زنگ انشا با موضوع (از شهید طیب چه می دانیم؟) می‌باشد که در آخر با معرفی و جمع اوری برترین آثار، در قالب یه کتاب به چاپ می‌رسد.

ایشان در پایان نیز گفت: کهگیلویه باید در ۲۷ آذر ماه از برند شهید طیب برای معرفی خود به کشور استفاده کند.

در ادامه رئیس بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه اظهار داشت،گفت: در صورتی‌که استان کهگیلویه و بویراحمد بالاترین آمار اعزام نیرو به جبهه‌های جنگ را داشته‌، متاسفانه برای ترویج سبک زندگی شهدا برای نسل‌های آینده هیچ‌گونه مستنداتی ساخته نشده است.

وی بااشاره به شاخص کشوری بودن شهید طیب گفت: بسیج دانشجویی شهرستان توانست با انتشار زندگی نامه و تصاویر ایشان، در سال ۹۲، شهید طیب را به عنوان شاخص کشوری معرفی کند.

تقوی فعال فرهنگی در این نشست نیز گفت: برای بالا بردن کیفیت برگزاری این کنگره ملی لازم است چند کمیته تشکیل شود از جمله، کمیته تدارکات، تبلیغات، رسانه و اجرایی تا با تقسیم کار بین این کمیته‌ها، کیفیت کنگره بالا رود.

وی بیان کرد: بهتر است از آماده سازی جاده گلزار مظهر شهید طیب و کنگره ملی مستندی نیز تهیه شود.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کهگیلویه بیان کرد: اگر بومی به ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ به ما بدهید، به صورت حضوری در کنگره تصویر مبارک شهید طیب، این سفیر فرهنگی در غرب را با رنگ طراحی خواهیم کرد و تقدیم خانواده بزرگوار ایشان می‌نماییم.

سروان سروش زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوق در این همابش نیز گفت: بهتر است از هم ترازان و دوستان شهید که در آمریکا با ایشان بودند را دعوت به عمل آید تا به بازگویی خاطرات از شهید بپردازند.

نوروزی معاون دانشجویی دانشگاه آزاد دهدشت نیز گفت: از آنجایی که شهید طیب جز شهدای دانشجو می‌باشند انتظار می‌رفت کنگره در دانشگاه آزاد که فضای مناسبی نیز دارد برگزار می‌شد ولی با این حال دانشگاه آزاد واحد دهدشت حاضر به هر گونه همکاری برای باشکوه برگزار شدن این کنگره ملی می‌باشد.

 

طیب مدیر مدرسه شاهد نیز بیان کرد: در بحث تبلیغ این کنگره ملی، از بسیج دانشجویی میخواهیم تبلیغ در بین دانشجویان و دانشگاه را به عهده گیرد، و از سروان سروش زاده نیز می‌خواهیم تبلیغات برای مردم فرهنگ دوست سوق را نیز به عهده بگیرند.

و در پایان دیماد معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه گفت: علت انتخاب فرهنگسرای ارشاد برای برگزاری کنگره را نور مناسب برای پخش کلیپ‌ها عنوان کرد و با توجه به اینکه کنگره محوریت فرهنگی دارد فرهنگسرا مکان مناسبی می‌باشد./گزارش: فاطمه خطیبی


فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین
فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین
فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین
فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین
فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین
فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین
فلوریدا-موگر پرواز مستقیم/ مسافر، فاتح فتح المبین

تاریخ انتشار : 19 آذر 1396» اخبار مرتبط:

 • دومین جلسه هم اندیشی کنگره ملی شهید طیب در شهرستان کهگیلویه برگزار شد/تصاوی ...
 • کنگره ملی شهید دانشجو هدایت الله طیب در دهدشت برگزار می شود
 • فرماندار کهگیلویه :رویکرد جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در برگزا ...
 • زمان پخش سریال 25 قسمتی "پد خندق" از شبکه استانی دنا اعلام شد
 • سفرعضو اصلاح طلب شورای شهر تهران به کهگیلویه+عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg