مشروح اخبار
 » چهارهزار معلول و سالمند از خدمات بهزیستی گچساران استفاده می کنند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گچساران گفت: در حال حاضر چهار هزار معلول جسمی حرکتی، نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و سالمند از خدمات تخصصی و توانبخشی بهزیستی شهرستان گچساران استفاده می کنند.چهارهزار معلول و سالمند از خدمات بهزیستی گچساران استفاده می کنند

رئیس اداره بهزیستی شهرستان گچساران گفت: در حال حاضر چهار هزار معلول جسمی حرکتی، نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و سالمند از خدمات تخصصی و توانبخشی بهزیستی شهرستان گچساران استفاده می کنند.

به گزارش راک نیوز، سیدمهران کشاورز روز یکشنبه در آیین هفته جهانی معلولان ، اظهار داشت: در حال حاضر به چهار هزار معلول جسمی حرکتی، نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و سالمند خدمات ارائه می شود که از این تعداد 607 نفر مستمری بگیر هستند.

کشاورز، افزود: ماهانه بالغ بر 898 میلیون ریال مستمری به خانواده های دارای معلول در شهرستان گچساران پرداخت می شود.

کشاورز تصریح کرد: یکهزار و 36 معلول هم اکنون پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی گچساران هستند.

رئیس اداره بهزیستی گچساران گفت: چهار طرح آگاه سازی پیشگیری از معلولیت شامل پیشگیری از معلولیت در دوران سالمندی، مشاوره ژنتیک زوجین قبل از ازدواج. غربالگری بینایی و شنوایی در شهرستان در دست اجراست.

وی با اشاره به لزوم مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج، ادامه داد: مأموریتی که اخیرا به بهزیستی محول شده مشاوره‌های ژنتیک است که از ابتدای سال جاری تاکنون 764 زوج در غربالگری ژنتیک مراجعه کردند تا از تولد  فرزند معلول جلوگیری شود.

رئیس اداره بهزیستی گچساران تأکید کرد: با این مشاوره ها می توان از معلولیت های فرزندان پیشگیری کرد.

کشاورز طرح پیشگیری از تنبلی چشم را یکی دیگر از اقدامات بهزیستی خواند و گفت: این طرح هر ساله مهر ماه و تا آبان ماه انجام می شود و بچه های سه تا شش  ساله بدون هزینه در مراکز مهدکودک ها و پیش دبستانی ها معاینه می شوند.

کشاورز بیان کرد: در اجرای طرح تنبلی چشم بیش از یک هزار و 900 کودک ۳ تا ۶ سال تحت غربالگری قرار گرفتند و 21 کودک مشکوک به نابینایی و کم بینایی شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفتند.

کشاورز مرکز نگهداری معلولان پسر بالای 14 سال، مرکز کودکان اوتیسم، مرکز حرفه‌آموزی پسران بالای 14 سال، مرکز حرفه آموزی دختران بالای 14 سال، مرکز روزانه بیماران اعصاب و روان، مرکز آموزش مختلط معلولان زیر 14 سال را 6 مرکزی برشمرد که در شهرستان مشغول فعالیت هستند.تاریخ انتشار : 19 آذر 1396» اخبار مرتبط:

 • شناسایی 260 نابینا و کم بینا در گچساران
 • ازدواج‌های فامیلی اصلی‌ترین علت بروز معلولیت های ژنتیکی در کهگیلویه وبویراح ...
 • معاون بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: 150 معلول ضایعه نخاعی تحت پوشش ب ...
 • شناسایی18هزار معلول در کهگیلویه وبویراحمد
 • 532 واحد مسکونی مهر به معلولان گچساران واگذار خواهد شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg