مشروح اخبار
 » وقتی رسانه ها به جامعه آدرس غلط میدهند !/نگاه متفاوت به حضور هدایت خواه و رضا توفیقی دریک نشست!

ستار هدایت‌خواه از فعالان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه شرط اثرگذاری کار فرهنگی مداومت کار است، گفت: امیدواریم نشست‌های کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی استمرار داشته و مطالب مطرح شده در این نشست‌ها، از محتوای کیفی برخوردار باشند.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوع سبک زندگی برای متولیان فرهنگی استان خبر داد.
به گزارش راک نیوز به نقل از کبنا، نشست کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد شامگاه سه‌شنبه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساتید و نخبگان دانشگاهی استان برگزار شد.
رضا دهبانی‌پور در این نشست با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی با توجه به وظایف و ترکیب و ساختار می‌تواند از برخی مسائل فرهنگی جامعه گره‌گشایی کند، اظهار داشت: اخیرا تلاش شد با اصلاح این ساختار، کارگروه‌های تخصصی تشکیل شود که موضوعات قبل از مطرح شدن در شورای فرهنگ عمومی، در این کارگروه‌ها کارشناسی شوند.
وی با بیان اینکه اساتید دانشگاه‌ها در رشته‌های علوم انسانی و فعالان حوزه‌های فرهنگی می‌توانند در این زمینه به ما کمک کنند، افزود: تلاش شد اعضای کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی فارغ از گرایش‌های سیاسی بر اساس توانمندی‌ها و دیدگاه‌های فرهنگی و علمی افراد انتخاب شوند تا با هم‌اندیشی در راستای رفع معضلات و مشکلات فرهنگی استان گام برداریم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور پنج اولویت را در دستور کار قرار داده است که این اولویت‌ها شامل سبک زندگی و خانواده با تاکید بر الگوی مصرف، اخلاق عمومی، گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی، آسیب‌های اجتماعی و سرمایه اجتماعی هستند.
دهبانی‌پور عنوان کرد: سه محور سبک زندگی و خانواده با تاکید بر الگوی مصرف، آسیب‌های اجتماعی و گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی اولویت‌های شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.
وی با بیان اینکه در موضوع سبک زندگی نیازمند شاخص‌سازی هستیم،

شرط اثرگذاری کار فرهنگی مداومت آن است


ستار هدایت‌خواه از فعالان فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه شرط اثرگذاری کار فرهنگی مداومت کار است، گفت: امیدواریم نشست‌های کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی استمرار داشته و مطالب مطرح شده در این نشست‌ها، از محتوای کیفی برخوردار باشند.
وی افزود: یکی از آسیب‌های کارگروه شورای فرهنگ عمومی این است که تصمیماتی که در این کارگروه گرفته می‌شود در دستگاه‌های دولتی عملی نمی‌شوند.
این فعال فرهنگی ابراز کرد: در تصمیمات فرهنگی باید تنها به سیاست‌های کلان بسنده نکنیم، بلکه برنامه‌های عملیاتی پیشنهاد دهیم و دستگاه‌ها ملزم به اجرای این برنامه‌ها شوند تا تلاش‌های این شورا هدر نرود.

اصلاح سبک زندگی نیازمند کار پژوهشی است

سید ضیاء رضاتوفیقی دیگر فعال فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با بیان اینکه اصلاح سبک زندگی نیازمند کار پژوهشی است، گفت: با اصلاح سبک زندگی، آسیب‌های اجتماعی کاهش یافته و سرمایه‌های زندگی افزایش می‌یابد.
این فعال فرهنگی افزود: سبک زندگی وابسته به باورها و اعتقادات است که اگر سست شدند باید علت آن را پیدا کنیم.
وی به موضوع تهاجم فرهنگی اشاره داشت و بیان کرد: فرهنگ غربی یک فرهنگ مهاجم است که از پیش از مشروطه شکل گرفت به طوریکه حتی در آیین‌های ما تاثیر گذاشت و برخی باورها را تغییر داد.
رضاتوفیقی تاکید کرد: باید بررسی کنیم که چگونه روی سبک زندگی اسلامی کار کنیم تا در زندگی مردم تاثیرگذار باشد.
به گزارش راک نیوز ؛ بنظر میرسد باید به نوع تفکر درعرصه اطلاع رسانی که در رقم زدن خط و مشی های فرهنگ عمومی تاثیرگذار میباشد توجه جدی شود.آنچه برخی از این رسانه ها از این نشست به بیرون منتشر نمودند با خواسته های فرهنگی ما فاصله زیادی دارد.
گفتنی است برخی از رسانه ها بدون توجه به نشست شورای فرهنگ عمومی تنها به حضور دوفعال سیاسی چپ وراست دریک جلسه درکنار هم پرداخته و اصل موضوع برای آنها اصلا موردنظر نبوده است.
باید پذیرفت تا چنین نگاهی در بخشی از ابزار های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه حاکم هست تلاش برای موفقیت در عرصه فرهنگی جامعه به کندی پیش خواهد رفت .تاریخ انتشار : 22 آذر 1396 07:39» اخبار مرتبط:

 • ۵۵ دانش‌آموز یک مدرسه 120نفره فرزند طلاق هستند!+واکنش اداره کل آموزش و پرور ...
 • آغاز نخستین جشنواره مد و لباس درِشیراز
 • تلاش برای برگزاری روز فرهنگ و هنر شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد
 • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری جشن روز خب ...
 • نشست مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های منطقه 5 کشوردربهبهان
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  کدام تیم را قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران می دانید

  1- پرسپولیس تهران
  2- تراکتور سازی تبریز
  3- سپاهان اصفهان
  4- استقلال تهران
  5-پدیده خودرو مشهد


  آپلود عکس  آپلود عکس