مشروح اخبار
 » تاجگردون: مجلس بودجه‌ای را تصویب می‌کند که فشار کمتری متوجه مردم باشد/ مفتح:۳۳ میلیون یارانه‌بگیر حذف می‌شوند

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در زمینه لایحه بودجه سال آینده، منافع و مصالح عمومی مردم را در نظر خواهد گرفت و کاری نمی‌کند که مردم در سختی قرار بگیرند.


سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در زمینه لایحه بودجه سال آینده، منافع و مصالح عمومی مردم را در نظر خواهد گرفت و کاری نمی‌کند که مردم در سختی قرار بگیرند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی  راک نیوز ؛ غلامرضاتاجگردون نماینده مردم گچساران وباشت درمجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دو سیما درباره لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس با اشاره به شکل گیری دغدغه های مردم نسبت به این لایحه افزود: این دغدغه های نمایندگان نیز است.
غلامرضا تاجگردون درباره حامل های انرژی گفت: امسال در بودجه سال 96 با ترکیب منابع در بحث هدفمندی یارانه ها که 42 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است عملا با توجه به درآمدی که در جدول گذاشته شده بود که می شود از محل بودجه شرکت ها برای هدفمندی اتخاذ کرد به نوعی تلویحا مجوز افزایش قیمت حامل های انرژی از جمله نفت، بنزین و گازوئیل به دولت داده شده بود اما دولت به این موضوع عمل نکرد و به روش های دیگری منابع را تامین کرد.

دولت حدود 60 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در لایحه بودجه پیشنهاد داده است

وی با بیان اینکه در محاسبه که در تبصره 18 لایحه بودجه دولت گذاشته شده است دولت می خواهد منابعی را برای ایجاد اشتغال در نظر بگیرد، افزود: دولت حدود 60 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در لایحه بودجه پیشنهاد داده است.

بنا بر آمار رسمی دولت، 5 تا 6 میلیون نفر در جامعه فارغ التحصیلان کشور بیکار داریم

تاجگردون ادامه داد: دولت می گوید حدود سه میلیون و 200 هزار بیکار در جامعه فعال و همین مقدار بیکار تحصیل کرده در جامعه غیر فعال داریم که بنا بر آمار رسمی دولت، حدود 5 تا 6 میلیون نفر در جامعه فارغ التحصیلان کشور بیکار داریم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت می خواهد­ 17 هزار و 400 میلیارد تومان را از طریق افزایش قیمت حامل های انرژی بدست بیاورد، افزود: مبنای محاسبه دولت برای این عدد قیمت 1500 تومان برای بنزین و 400 تومان برای گازوئیل است.

وی ادامه داد: همچنین دولت 15 هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی را در بانک ها سپرده گذاری می کند و بانک ها هم معادل جمع این دو عدد یعنی 32 هزار میلیارد تومان منابع بیاورند که جمع آن ها می شود 64 هزار میلیارد تومان که برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته می شود.

تاجگردون گفت: البته هنوز هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است و همه این ها منوط به تصمیم گیری مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: در قانون هدفمندی یارانه ها پیش بینی شد که قیمت حامل های انرژی پس از دوره 5 ساله به قیمت 90 درصد فوب خلیج فارس برسد و در هر مرحله از هدفمندی 30 درصد آن به تولید داده شود اما از سال 1389 تاکنون چیزی از این منابع به تولید اختصاص داده نشده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی راک نیوز، غلامرضا تاجگردون در ادامه ی گفت وگو با برنامه گفت وگوی ویژه خبری خبر 22:30 گفت: یکی از مباحثی که این روزها در بین مردم، بحث بودجه پیشنهادی دولت به مجلس است که در فضای مجازی بحث‌های زیادی پیرامون آن مطرح شده است.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این روزها در فضای مجازی نگاه تشویش ذهنی مردم فراهم شده است افزود: به نظر بنده هیچ ضرورتی برای شکل‌گیری چنین فضایی وجود نداشت چرا که نمایندگان مردم به مجموع جهات نگاه کرده و آنچه را که کمترین آسیب را به مردم می رساند تصویب می‌کنند چرا که نماینده مردم هستند.تاریخ انتشار : 29 آذر 1396» اخبار مرتبط:

 • تاجگردون : شفافیت مالی اولویت‌ اصلی لایحه بودجه سال ۹۷
 • افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان دولت/ تداوم کنترل بازار ارز/ ترمیم حقوق بازنش ...
 • تاجگردون مطرح کرد:اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در روستا‌ه ...
 • بنزین و حامل‌های انرژی در سال ٩٦ گران نمی‌شود/درآمد ماهانه تا 20 میلیون ریا ...
 • دولت میخواهدقیمت ها را 4.5 برابر افزایش دهد/اقتصاددانان جلسه را ترک کردند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg