مشروح اخبار
 » توزیع و تخصیص اعتبارات در سطح شهرستان های استان باید متوازن باشد

راک نیوز: توزیع و تخصیص اعتبارات در سطح شهرستان های استان باید متوازن باشد

  

علی محمد احمدی در شورای برنامه ریزی وتوسعه استان اظهار داشت: در صورتی که مدیران به صورت سیستمی عمل کنند و فعالیت ها و برنامه های آنها روال منطقی داشته باشد، برنامه ها براساس شاخص ها و نیازمندی ها، ضرورت ها و اولویت ها پیش می رود.

استاندار با اشاره به اینکه، تشکیل مستمر جلسات با هدف ایجاد تعامل میان مدیران و پیشبرد برنامه ها است، افزود: شورای برنامه ریزی و توسعه استان بالاترین محل تصمیم گیری و برنامه ریزی برای توسعه است و برپایی این جلسات برای تصمیم و تصویب نهائی برنامه های از پیش مطالعه و کارشناسی شده است و می طلبد مدیران پیش از حضور در این نشست ها و کارشناسی های لازم در خصوص پروژه ها و طرح های زیرمجموعه خود را انجام دهند.

استاندار با بیان اینکه، مدیران و هر کدام از اعضای شورا در برابر مصوبات جلسات مسئول هستند، تاکید کرد: در اجراء و عمل همه مسئولان کارگروه ها، اعضا و مدیران دستگاه ها باید به مسائل فرابخشی نگاه کنند.

احمدی تاکید کرد: مسئولین برنامه های اجرایی خود در خصوص برنامه ششم توسعه اقتصای، اجتماعی و فرهنگی استان را در نشست بعدی ارائه دهند و لیست دستگاه هایی که کم کاری کرده اند را به مرکز و نهادهای مربوطه ارجاع دهند.

استاندار عنوان کرد: به خاطر تحقق اهداف و سیاست های اقتصاد مقاومتی پروژه هایی در حوزه ارتقاء شاخص تعریف شود که موجب اشتغال زایی شود.

احمدی با تاکید براینکه، سیاست دولت کاهش مصرف آب در بخش تولید محصولات کشاورزی است، بیان کرد: در این راستا باید راهکاری های مختلفی از جمله اصلاح الگوی کشت، حذف محصولاتی که میزان آب مصرفی بالایی دارند و توسعه آبیاری نوین را در دستور کار قرار دهیم.

استاندار با بیان اینکه، دسترسی به آب آشامیدنی سالم یکی از محورهای بودجه در ارتقاء شاخص است، تاکید کرد: سازمان برنامه ریزی وضعیت تخصیص اعتبار به پروژه آبرسانی به روستای توت نده از توابع شهرستان دنا را بررسی کند.

وی با بیان اینکه، کشت دیم راه خودکفایی در تولید کالاهای اساسی است، افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که سطح زیرکشت دیم در اراضی شیب دار کاهش و باغ ها در این مناطق افزایش پیدا کنند.

استانداربا اشاره به اینکه، هدف نهایی از این برنامه هماهنگی با برنامه و اهداف ملی است، اظهار داشت: به دنبال ایجاد مکتوبه و رسم جدول نیستیم بلکه باید با بهره گیری از این برنامه ها یک پیوند درست با برنامه ملی ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: باید برش برنامه استانی براساس اسناد بالادستی و چارچوب اقتصاد مقاومتی تدوین شود، بطوریکه از یک تلفیق درون دستگاهی و برون دستگاهی برخوردار باشد.

احمدی با بیان اینکه، تشریح برنامه و سیاست گذاری بسیار مهم است و راهبردهای آن نیز دارای اهمیت است، اظهار داشت: در نشست های بعدی که مدیران پروژه ها را در قالب جدول ارائه می دهند، میزان تسلط و اشراف آنها بر حوزه کاری مشخص می شود و ما نیز براین اساس عملکرد مدیران را قضاوت می کنیم

 تاریخ انتشار : 9 دی 1396» اخبار مرتبط:

 • استاندارکهگیلویه و بویراحمد: دستگاه ها توان خود را بر خرید خدمات از بخش خصو ...
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد :مدیران جزیره‌ای عمل نکنند
 • یکهزار و 390 میلیارد ریال اعتبارات ماده 180برای کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ ...
 • افزایش 28 درصدی اعتبارات استانی و نفت کهگیلویه و بویراحمد در سال 95
 • تدوین سند پنج ساله توسعه کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg