مشروح اخبار
 » انتقاد سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران از نحوه استخدام نیروهای غیربومی در پتروشیمی گچساران /استخدام60درصد نیروی غیربومی‌ در پتروشیمی گچساران کذب است

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران از نحوه استخدام نیروهای غیربومی در پتروشیمی این شهر به شدت انتقاد کرد.انتقاد سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران از نحوه استخدام نیروهای غیربومی در پتروشیمی گچساران /استخدام60درصد نیروی غیربومی‌ در پتروشیمی گچساران کذب است

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران از نحوه استخدام نیروهای غیربومی در پتروشیمی این شهر به شدت انتقاد کرد.
انتقاد سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران از نحوه استخدام نیروهای غیربومی در پتروشیمی گچساران /استخدام60درصد نیروی غیربومی‌ در پتروشیمی گچساران کذب است

بیژن مهدی پور در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان با اظهار نارضایتیاز نحوه بکارگیری نیرو در پتروشیمی گچساران اظهار داشت: اینکه فردی غیربومی در پتروشیمی مشغول بکار شود و از او خواسته شود که منزل خود را به گچساران انتقال دهد تا بومی شهرستان بحساب آمده و مورد ایراد بازرسی های اداره کار و فرمانداری قرار نگیرد برای اداره کار قابل قبول نیست و باید پاسخگو باشند.

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران اضافه کرد:  60 درصد از نیروهای پتروشیمی این شهرستان غیر بومی هستند.

مهدی پور ادامه داد:در بازرسی بازرسان اداره کار به یک پیمانکار زیرمجموعه پتروشیمی, آن پیمانکار به صراحت عنوان کرده است که از طرف عوامل پتروشیمی تحت فشار قرار گرفته و با نامه محرمانه و تأکید چندین باره عنوان کرده اند که حق مراجعه به اداره کار را ندارد.

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران خطاب به مسئولین پتروشیمی ،ادامه داد: اینکه افراد ابتدا بکار گرفته شوند و بعد منزل خود را به گچساران انتقال دهد، این شخص بومی نیست و بلکه شما بومی‌سازی کرده اید.

مهدی پور با انتقاد از نحوه عملکرد عوامل پتروشیمی گچساران در بکارگیری نیرو و درخواست رشته های مورد نیاز برای این واحد صنعتی، ابراز کرد: جناب امدادی که مسوولیت اصلی و مستقیمی در این زمینه دارند باید اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران را در جریان تعداد نیروها و نوع رشته و تخصص های لازم برای پتروشیمی قرار دهند تا بکارگیری نیروهای بومی در اولویت قرار داده شود.

وی ادامه داد: هرچند اینکار باید در ابتدای کار صورت می گرفت.

در ادامه مسئوول حراست پتروشیمی گچساران با انتقاد از برخی اظهارات سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران اظهار کرد: بنده سخنان سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران را در جلسات گذشته از طریق رسانه‌ها مطالعه کردم، متاسفانه ما به جای پرداختن به اصل به حاشیه‌ها پرداخته‌ایم که همین امر سبب خراب شدن کار شده است.
انتقاد سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران از نحوه استخدام نیروهای غیربومی در پتروشیمی گچساران /استخدام60درصد نیروی غیربومی‌ در پتروشیمی گچساران کذب است

کوروش امدادی افزود: در چند نوبت آقای مهدی‌پور سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گچساران به صورت مبهم مصاحبه‌های در خصوص جذب پتروشیمی گچساران انجام داده‌اند که مردم ناراضی هستند و این کلی‌گویی شائبه ایجاد می‌کند.

مسئول حراست پتروشیمی گچساران گفت: مردم گچساران باید خوشحال باشند که تنها 35 درصد نیروهای پتروشیمی گچساران غیربومی هستند.

امدادی با رد گفته ها مبنی بر استخدام افراد غیر بومی در پتروشیمی گچساران، افزود:در پتروشیمی گچساران یکهزار و 9 نفر مشغول به کار هستند که 65درصد آنها بومی هستند.

وی افزود:هم اینک 655 نفر از افراد بومی گچساران در پتروشیمی گچساران و شرکت های پیمانکاری آن مشغول کار هستند.

وی تصریح کرد: اینکه جوانان بیکار گچساران را احساساتی کرده و ذهن آنها را تحریک کنیم و در ادامه این امر سبب تجمع و مدعی شدن عده‌ای از این افراد در مقابل پتروشیمی شود، آنجا آقای مهدی‌پور نیست که از این امر دفاع کرده یا توضیح دهد.

امدادی ادامه داد: اگر منظور از نارضایتی این است که ۷ هزار نفر به پتروشیمی مراجعه کرده‌اند و یکهزار و 9 نفر از آنها شاغل شده است، برای تعداد باقی مانده ظرفیت اشتغال وجود ندارد و آنها ناراضی هستند، آنها باید از شما ناراضی باشند بروید شغل ایجاد کنید.

وی بیان کرد: پتروشیمی و شرکتهای پیمانکاری تابعه آن یکهزار و 9 نفر ظرفیت و درخواست داشته که آنها را جذب کرده اینکه چرا از طریق شما جذب نشده به من ارتباطی ندارد و دلیل آن را خود شما می‌دانید، پس خواهش می‌کنیم در این امر فرافکنی نشود.

امدادی افزود: ما هر روز امار شاغلان خود را به تهران ارسال می‌کنیم و امروز یک‌هزار و ۹ نفر آمار خود را به تهران ارسال کردیم و از این تعداد نیز حتی یک نفر اتباع بیگانه وجود ندارد.

مسئول حراست پتروشیمی گچساران ضمن انتقاد از برخی مصاحبه‌های سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران گفت: شما از نارضایتی در خصوص جذب در پتروشیمی می‌گویید و بلافاصله از جذب اتباع بیگانه سخن می‌گویید باید بگویم غیرممکن است در پتروشیمی گچساران از اتباع بیگانه یک نفر نیز وجود داشته باشد.

امدادی با اشاره به اظهارات سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گچساران مبنی بر نامه محرمانه عوامل پتروشیمی گچساران به پیمانکار برای عدم مراجعه به اداره کار گفت: شما اگر یک نامه محرمانه از عوامل پتروشیمی به یک پیمانکار دال بر همکاری یا عدم همکاری با اداره کار نشان دادید من همه حرفهای شما را چشم بسته می‌پذیرم، شائبه ایجاد نکنید.تاریخ انتشار : 19 دی 1396» اخبار مرتبط:

 • عملیات نصب مخازن مجتمع پتروشیمی گچساران آغاز شد
 • ورود 320 میلیون یورو فاینانس به پتروشیمی های گچساران و دهدشت
 • سفر معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به گچساران به مناسبت هف ...
 • رئیس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجوز اجرای 3 طرح ...
 • واگذاري 20 درصد سهام پتروشيمي گچساران به بخش خصوصي
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg