مشروح اخبار
 » 5500بازرسی از کارگاه‌های مشمول تأمین اجتماعی در گچساران

رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان گچساران گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد 5هزار و 500 فقره بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در سطح شهرستان صورت گرفته است.5500بازرسی از کارگاه‌های مشمول تأمین اجتماعی در گچساران
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان گچساران گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 5هزار و 500 فقره بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در سطح شهرستان صورت گرفته است.
محسن علیزاده در گفتگو با راک نیوز اظهار داشت: بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی در راستای بررسی لیست‌های ارسالی از سوی کارفرمایان در خصوص اشتغال کارگران و رسیدگی به درخواست‌های کارگران در خصوص بیمه شدن است.
رئیس اداره تامین اجتماعی گچساران تصریح کرد:یکهزار و 952 مورد از بازرسی ها به صورت الکترونیک هوشمند بوده است.
علیزاده مزایای اجرای بازرسی الکترونیک هوشمند کارگاه های فعال این شهرستان را صرفه جویی در منابع و زمان بازرسی، امکان انتقال آنی و فوری اطلاعات بازرسی به سامانه نرم افزاری سازمان و تحت پوشش قرار دادن تمامی بیمه شدگان شاغل در تمامی کارگاه ها ذکر کرد.
علیزاده ابراز داشت: طرح بازرسی الکترونیک هوشمند با تاکید بر ارائه خدمات نوین به افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی بوده و در این ارتباط آموزش های لازم به کارکنان واحدهای مربوطه داده شده است.
گفتنی است با اجرای سیستم بازرسی هوشمند بازرسی های کاغذی و دستی حذف شده و دیگر نیازی به چاپ گزارش نیست و تبلت جایگزین کاغذ شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بازرسان تأمین اجتماعی در هنگام حضور در کارگاه ضمن تعامل با کارفرما تمام تلاش خود را در جهت اجرای قانون و احقاق حقوق بیمه شدگان و کارفرمایان دارند، افزود: بازرسان طبق قانون، ضابط قوه قضائیه هستند که موظف به اجرای قانونند.
رئیس اداره تامین اجتماعی شهرستان گچساران در ادامه تعامل و همکاری کارفرمایان با بازرسان تأمین اجتماعی را ضامن حفظ حقوق کارگران و اجرای صحیح قانون دانست و افزود با این تعامل علاوه بر احقاق حقوق کارگران، مشکل قانونی نیز برای کارفرمایان ایجاد نخواهد شد.
علیزاده ابراز کرد: که بازرسان موظف هستند ضمن برخورد مناسب با کارفرمایان و آشنا کردن آنان با حقوق و قوانین، یک نسخه از بازرسی انجام شده را به کارفرما یا نماینده ایشان تحویل دهد و کارفرما نیز موظف است طبق قانون همکاری لازم را با بازرسان در خصوص ارایه مدارک، اعلام مشخصات و تغییرات شغلی کارگر از جمله استعفاء، اخراج، ترک کار، استراحت پزشکی و غیره داشته باشد.
وی در پایان گفت: در این صورت می‌توان شاهد بود که تمامی کارگران بتوانند از حقوق قانونی خود در استفاده از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار شوند.
گفتنی است هم اکنون 70 هزار نفر از جمعیت شهرستان گچساران تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی هستند، 21 نفر بیمه شده اصلی هستند و چهار هزار و ۶۳۱ نفر نیز مستمری ‌دریافت می کنند.
تامین اجتماعی گچساران از طریق 3 شعبه دائمی و کارگزاری در سطح این شهرستان به گروه های هدف خدمات ارائه می می دهد.

 تاریخ انتشار : 20 دی 1396» اخبار مرتبط:

 • تأمین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد 970 میلیارد ریال از کارفرمایان مطالبه دارد
 • رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرستان گچساران:جلسه پرسش و پاسخ کارفرمایان و بیم ...
 • بیش از 70 درصد خدمات اداره تامین اجتماعی گچساران به ‌صورت غیر حضوری ارایه م ...
 • ماهانه 250 میلیارد ریال برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ه ...
 • 2هزار و 600کارگر ساختمانی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی گچساران هستند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg