مشروح اخبار
 » سامانه بارشی وارد کشور شد/جزییات زمان و مکان بارندگی‌ها در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور گفلت: این سامانه بارشی نیمه غربی، زاگرس مرکزی، بخشهای مرکزی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل خزر و بخشهایی ار شرق کشور را تا دوشنبه تحت تاثیر قرار می‌دهد.به گزارش راک نیوز وبه نقل از باشگاه خبرنگاران پویا احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی امروز جمعه پانزدهم دی ماه وارد کشور شده و در حال حاضر بخشهایی از نیمه غربی کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: به‌تدریج این سامانه بارشی در ساعتهای آتی دامنه‌های زاگرس مرکزی را در برمی‌گیرد؛ فعالیت این سامانه بارشی روز شنبه بخشهایی از استانهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و سواحل خزر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه پیامد این سامانه بارشی افزایش ابر، بارش باران، وزش باد و کاهش دماست، گفت: از شنبه نفوذ توده هوای سرد موجب کاهش دما در سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز و در یکشنبه در نواحی مرکزی و نیمه شرقی کشور می‌شود.

به گفته وظیفه، روند کاهش نسبی دما که در نقاط ذکر شده ایجاد می‌شود تا سه‌شنبه ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: طی روز یکشنبه عمده فعالیت این سامانه در سواحل شمالی، شمال شرق، نواحی مرکزی و بخشهایی از جنوب کشور برقرار است که در استانهای جنوبی پدیده رعد و برق نیز پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: دوشنبه این سامانه در پاره‌ای از مناطق نیمه شرقی فعال بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

وظیفه افزود: دریای خزر نیز در روزهای شنبه و یکشنبه و خلیج فارس در روز یکشنبه مواج پیش‌بینی می‌شود.

وی، کرمان با 9 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 24 درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت:‌ دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به 11 درجه بالای صفر می‌رسد.تاریخ انتشار : 23 دی 1396» اخبار مرتبط:

 • ورود یک سامانه بارشی به کشور
 • "آوای باران" در کهگیلویه وبویراحمد
 • تعطیلات نوروز با طعم باران از عصر شنبه تا...
 • تهران از امشب یخ می‌زند
 • ورود سامانه بارشی جدید به کشور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  ازشفافیت بوجود آمده در بودجه سال آینده راضی هستید؟

  1-بله
  2-خیر
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg