مشروح اخبار
 » 380 بیمار مبتلا به تالاسمی ماژور در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 380 بیمار مبتلا به تالاسمی ماژور در این استان شناسایی شده است که با حمایت ویژه و انجام مراقبت‌های درمانی لازم می‌توانند به صورت عادی به زندگی خود ادامه دهند.به گزارش راک نیوز: امین الله بابویی  در گفتگو با خبرنگار این بایگاه خبری اظهار داشت :وجود سازمان مردم نهاد (سمن) در زمینه بیماران تالاسمی در کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند دغدغه بسیاری از بیماران مبتلا به تالاسمی را کاهش دهد و با تأسیس این سمن می‌توان خدمات ارزنده‌ای به بیماران تالاسمی ارائه داد.

وی افزود: با فرهنگ سازی، آموزش و مشاوره لازم در این زمینه می‌توان از تولد افراد مبتلا به تالاسمی ماژور پیشگیری کرد که نتیجه آن کاهش مشکلات مالی، روانی و اجتماعی خانواده‌ها است.

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه در تمام شهرستان‌های استان مراکز آموزشی و مشاوره‌ای در خصوص تالاسمی وجود دارد، بیان کرد: با انجام این خدمات تعداد بیماران متولد شده مبتلا به تالاسمی ماژور در استان نسبت به سال‌های قبل کاهش چشمگیری داشته است.

وی عنوان کرد: با تأسیس سازمان مردم نهاد تالاسمی در کهگیلویه و بویراحمد می‌توان خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و درمانی را بیش از پیش گسترش داد.

بابویی ابراز داشت: باید در مرحله اول با آموزش و مشاوره به والدین از تولد فرزندان مبتلا به تالاسمی جلوگیری کرد و در مرحله دوم بیماران مبتلا به تالاسمی که با مشکلات بسیاری درگیر هستند را مورد حمایت‌های لازم قرار دارد.

وی از کسانی که شرایط لازم برای ایجاد سازمان‌های مردم نهاد مرتبط با سلامت در استان را داشته، خواست جهت فعالیت در این زمینه پیش قدم شده و این معاونت حمایت خود را به طور کامل از آنها را اعلام می‌کند.

هم اینک 70 سازمان مردم نهاد فعال در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی، هنری، علمی، اقتصادی، اجتماعی و سلامت فعالیت می‌کنند.
کهگیلویه و بویراحمد براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 بیش از 713 هزار نفر جمعیت دارد.

تاریخ انتشار : 26 دی 1396 16:58» اخبار مرتبط:

 • دعوت رئيس هئيت ورزشي ازبيماران خاص كهگيلويه جهت حضور در مسابقات كشوري+جزییا ...
 • کمک 23 میلیون تومانی خیر استان فارس به بیماران «PKU» کهگیلویه و بویراحمد
 • ابراز نگرانی از افزایش سرطان‌های گوارشی در کهگیلویه و بویراحمد
 • 400نفر در کهگیلویه وبویراحمد مبتلا به تالاسمی هستند
 • آمار بیماران خاص در کهگیلویه و بویراحمد/ بالاتر از میانگین کشوری
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس