مشروح اخبار
 » یادداشتی به قلم فاطمه محمدیان: معیار استاندار در انتخاب فرمانداران چیست؟/ آیا فتاحی‌اصل این ویژگی‌ها را دارد؟

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست شما می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.


فاطمه محمدیان:تغییر مدیران پس از تغییر کابینه مطابق با آرای اکثریت مردم و در راستای چرخش نخبگان امری اجتناب ناپذیر است که پس از رأی اعتماد مجلس به هیأت وزیران و به تبع آن تغییر در اولین سطوح استانی صورت می‌گیرد.

به همین ترتیب هر استانداری پس از ورود به استان خود، در راستای شعار و اهداف دولت و همچنین خواسته و نظر اکثریت مردم که با آرای خود نقش غیرمستقیم در انتخاب مدیران دارند مجموعه زیر نظر خود را چینش می‌کند و استاندار این حق را دارد که با هدف عملکرد مناسب مدیرانی همسو و هم جهت را انتخاب نماید.

استاندار نماینده دولت در استان است و وقتی شخصی مدیریت جریانی را قبول می‌کند در راستای خواسته‌های مردم عمل می‌کند در همین راستا دکتر احمدی پس از حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان استاندار ضمن اینکه خود را در چارچوب دولت معرفی نمود تغییر مدیران را در راستای چرخش نخبگان ضروری دانست که این اقدام هم اکنون در کمال آرامش و با معیارهایی مشخص صورت می‌گیرد.

انتخاب‌های استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکنون بر مبنای معیارهایی نظیر شایسته مداری، همسویی با گفتمان دولت تدبیر و امید، شناسنامه دار بودن، اقتدار شخصی و اداری، ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری جوانان، توسعه استان و رفاه مردم بوده است و کماکان بر این محورها قرار گرفته است.

در روزهای اخیر شاهد انتصاب معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی بودیم و در مرحله بعدی تغییر فرمانداران با انتصاب فرماندار بویراحمد در دستور کار قرار گرفته است، در همین راستا گزینه‌هایی برای تصدی پست فرمانداری سایر شهرستان‌ها نیز در سطح فضای اجتماعی، خبری و مجازی نیز مطرح شده است.

در این میان یکی از افرادی که برای تصدی سمت فرمانداری یکی از شهرستان‌های گرمسیری استان مطرح شده است هادی فتاحی اصل معاون فعلی دفتر سیاسی و انتخابات استانداری است که در سالیان اخیر در سمت‌های مختلف شایستگی و کاردانی خود را به اثبات رسانده است.

فتاحی اصل از نیروهای اصلاح طلب و حامی دولت تدبیر و امید است که شناسنامه کاری خوب و جایگاه مردمی مناسبی در استان کهگیلویه و بویراحمد دارد، بنا به اذعان اکثریت سیاسیون استان فردی اصیل در جریان اصلاح طلبی، مقتدر و کاربلد است که با ایفای نقش مدیریتی در جایگاه‌هایی مانند جهاد کشاورزی، امور عشایر، تعاون روستایی، جهاد سازندگی، صندوق مهر رضا، مسئولیت ساماندهی تشکل‌های مردم نهاد استانداری و نهایتاً سه سال معاونت دفتر سیاسی و انتخابات استانداری و تجربه برگزاری چند انتخابات مهم و سرنوشت ساز در سالهای ۹۴ و ۹۶ قطعاً توانایی بالایی در ایفای نقش به عنوان فرماندار را دارد.

لازم به ذکر است که تحصیلات وی در رشته علوم سیاسی، اصالت وی در جریان اصلاح طلبی، دور بودن از مسایل حاشیه ای، آرامش و اعتدال شخصیتی وی و همچنین توانایی بالای وی در رایزنی و وحدت بخشی به جریان اصلاحات می‌تواند هادی فتاحی اصل را به عنوان یک فرماندار نمونه در استان و کشور مطرح سازد و قطعاً استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این انتخاب همه این ویژگی‌های شخصیتی و اداری را لحاظ نموده است.

عمده سبد آرای رئیس جمهور در انتخابات و در کل کشور و استان متعلق به اصلاح طلبان بود و قطعاً انتخاب افرادی اصلاح طلب، معتدل، مقتدر و شایسته در سطح استان به عنوان بازوان اجرایی استاندار، علاوه بر رضایت مردم موجب موفقیت استاندار، دولت تدبیر و امید و در نهایت جبهه اصلاح طلبی خواهد بود.تاریخ انتشار : 30 دی 1396» اخبار مرتبط:

 • ادامه قهر اصلاح طلبان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد!
 • انتصاب یکی از فرزندان ممسنی به معاونت استاندار فارس +عکس
 • معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:تغییر فرماندار بویراحمد شایعه است
 • معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:تغییر مدیران غیرهمسو با دولت/مدی ...
 • پورعلی معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بویراحمد شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg