مشروح اخبار
 » انتخاب رئیس دانشگاه آزاد دهدشت ؛ آزمون اصولگرایی یا اصلاح طلبی حاج عدل هاشمی؟!

این روزها که زمزمه تغییر دانشگاه آزاد استان و به تبع آن دانشگاه آراد دهدشت به گوش می رسد عملکرد حاج عدل نیز زیر ذره بین شهروندان قرار گرفته است. زیرا گمانه زنی ها از رایزنی های گسترده ی اصلاح طلبان و خیز اصولگرایان برای تصدی ریاست کرسی دانشگاه آزاد دهدشت حکایت دارد.


راک نیوز-  در عصر جدید و در کشاکش رقابت میان جوامع ، کشورها در تلاش هستند تا نقش آموزش و به ویژه آموزش عالی را در توسعه ملی و ارتقای دانش و تکنولوژی مورد توجه قرار دهند، از این رو نقش آموزش عالی در توسعه اجتناب ناپذیر است. در واقع می توان گفت که یکی از پرارزش ترین منابعی که جامعه در اختیار دارد، دانشگاه است. در غالب کشورهای پیشرفته و کشورهای در حال توسعه، حل مسائل و رفع نیازمندی های اهداف توسعه ملی را دانشگاه و دانشگاهیان تحقق بخشیده اند. اختلاف اصلی که باعث تفاوت معنادار بین وضعیت کشورهای پیشرفته و توسعه یافته و کشورهای در حال توسعه شده است، نوع نگرش آنها به توسعه علمی و ارزش گذاری آنان به این عامل حیاتی و پایه اصلی توسعه است.

موتور محرکه جوامع، دانشگاه‌ها می‌باشند ، و نقش دانشگاه در شهرستان کمتر برخوردار کهگیلویه بی بدیل تر و مهم تر می باشد ، دانشگاه آزاد دهدشت می تواند بعنوان پیش قراول توسعه شهرستان نقش خود را بخوبی ایفا کند و قطار توسعه شهزستان را به ریل بازگرداند .

دانشگاه آزاد دهدشت باید محلی برای تصمیم گیری در مورد مسائل کلان توسعه ی شهزستان باشد و وجود نیروی انسانی نخبه با تحصلات عالی آکادمیک این هدف را در دسترس تر قرار می دهد. بنابراین جامعه ی کهگیلویه با حساسیت خاصی تحولات مربوط به دانشگاه آزاد دهدشت را رصد می کند زیرا در دو سال اخیر با سپردن سکان هدایت به دست مدیر غیر بومی عملا ارتباط و نقش تاثیرگذار دانشگاه در تحولات شهرستان به حاشیه رفت و دانشگلاهی که باید کانون مسائل کلان شهرستان باشد ، به محلی صرفا آموزشی و فاقد تاثیر گذاری تبدیل شد.
اگر چه در همان مسائل درون دانشگاهی نیر با مشکلات عذیذه ای روبرو شد. مشکلاتی از قبیل کیفیت ضعیف آموزش دانشجویان کارشناسی ارشد بعلت نداشتن اساتید مجرب ، عدم پاسخگویی مدیریت به دانشجویان و دانشگاهیان، عدم تشکیل کلاسها ، سردرگمی دانشجویان در روند اداری بعلت بی نظمی حاکم بر روند اداری ،. این روزها که زمزمه تغییر دانشگاه آزاد استان و به تبع آن دانشگاه آراد دهدشت به گوش می رسد عملکرد حاج عدل نیز زیر ذره بین شهروندان قرار گرفته است. زیرا گمانه زنی ها از رایزنی های گسترده ی اصلاح طلبان و خیز اصولگرایان برای تصدی ریاست کرسی دانشگاه آزاد دهدشت حکایت دارد.

اگر چه با توجه به مدیریت کلان دانشگاه آزاد کشور به نظر می رسد شانس اصولگرایان برای این تصدی بیشتر به نظر می رسد. در بین گزینه های اصولگرا رقابت بین دکتر کرامتی اصل و دکتر اکرامی از شانسی بیشتر برخوردار هستند . دکتر رحمت االله کرامتی اصل با داشتن سوابقی همچون مدیرگروه عمران ، معاونت عمرانی ، حراست ، مسئول بسیج اساتید ، دانشجوی مقطع دکتری عمران و دکتر رحیم اکرامی سوابقی همچون عضو اسبق شورای اسلامی شهرو مدیر گروه حقوق دانشگاه آزاد دهدشت در بورس تصدی ریاست دانشگاه آزاد دهدشت هستند. البته از ضلع سوم هم نباید به سادگی گذشت و آن هم احتمال تصدی نیروی غیر بومی در دانشگاه آزاد دهدشت می باشد. اما به نظر می رسد حاج عدل هاشمی این روزها بیشتر از همه به رایزنی برای انتخاب ریاست دانشگاه می پردازد. محک جدی حاج عدل این روزها بیشتر از همیشه مشخص است جایی که فشار اصلاح طلبان شهرستان از یک طرف و فشار اصولگرایان در سه سطح محلی ، استانی و کشوری بیش از بیش مشخص است.منتظر تحولات داغ روزهای سرد دی ماه دانشگاه آزاد دهدشت باشید
بقلم : سامان قدوسی 
توجه : مطلب فوق از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز میباشد شمانیزمیتوانید با ارسال نظرخویش آن را نقدیا تایید کنید.تاریخ انتشار : 30 دی 1396» اخبار مرتبط:

 • فراخوان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد دهدشت در ۸ رشته کارشناسی‌ارشد
 • مشاور عالی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور:شهر دهدشت پتانسیل توسعه را دارد و ...
 • افزايش حقوق اساتيد دانشگاه آزاد
 • سیاسی‌کاری در تغییرات مدیرتی دانشگاه آزاد نداریم
 • همایش روز ملی معمار در دهدشت برگزار شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg