مشروح اخبار


» معاون استاندار: مسیر توسعه کهگیلویه و بویراحمد با عبور از حاشیه‌ها میسر استمعاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: مسیر توسعه همه جانبه این استان با عبور از حاشیه‌ها و دامن نزدن به برخی مسائل قومی، قبیله‌ای و سیاسی میسر خواهد شد.


به گزارش راک نیوز:عزیز فیلی روز شنبه در آیین بهره برداری از طرح‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان بویراحمد به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: لازمه ایجاد تعادل و تناسب به لحاظ توسعه بین نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد نگاه‌های سیستمی، مدیریت هوشمندانه و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن و بخشی نگری است.

وی با اشاره به آغاز بهره برداری و کلنگ زنی 352 طرح عمرانی و اقتصادی در دهه فجر امسال در این استان، گفت: اعتبار این طرح‌ها افزون بر 2 هزار و 640 میلیارد و 773 میلیون ریال است.

معاون استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: 200 طرح با اعتبار یک هزار و 784 میلیارد ریال عمرانی است که از این تعداد 166 مورد با اعتبار یک هزار و 85 میلیارد ریال افتتاحی و 34 مورد با اعتبار 699 میلیارد ریال نیز کلنگ زنی است.

فیلی یادآور شد: 152 طرح نیز با اعتبار 856 میلیارد و 931 میلیون ریال اقتصادی است که از این تعداد 146 مورد با اعتبار 698 میلیارد ریال افتتاحی و 6 طرح با 857 میلیارد ریال کلنگ زنی است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: مجموع کل طرح‌های عمرانی و اقتصادی افتتاحی و کلنگ زنی در شهرستان بویراحمد 93 مورد بوده که تنها سه طرح کلنگ زنی و مابقی افتتاحی بودند.

فیلی تصریح کرد: 62 مورد از این تعداد طرح افتتاحی عمرانی و 28 طرح نیز اقتصادی است.

وی هزینه اجرا و بهره برداری 62 طرح عمرانی افتتاح شده در شهرستان بویراحمد در دهه فجر امسال را 439 میلیاردو 778 میلیون ریال ذکر کرد.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در حوزه‌های مختلف شامل ایجاد زیرساخت‌های راه، شبکه برق، آب، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش در مناطق شهری و روستایی است.

فیلی تصریح کرد: از این تعداد طرح‌های افتتاحی 18 مورد در بخش کشاورزی بااعتبار 169 میلیاردو 540 میلیون ریال، 23 طرح با اعتباری بیش از 23 میلیاردو 731 میلیون ریال در زمینه زیر ساخت‌های برق، 15 طرح با سرمایه گذاری حدود 260 میلیارد ریال در بخش صنعت و معدن، سه طرح با اعتبار 62 میلیاردو 327 میلیون ریال در بخش آبرسانی به روستاها و هفت طرح با اعتبار بیش از یک میلیاردو 540 میلیون ریال در زمینه ساماندهی گلزار شهداست.

فیلی تعداد اشتغالزایی طرح‌های عمرانی و اقتصادی این شهرستان را نیز 855 نفر اعلام کرد.

وی افزود: بهسازی و آسفالت راه کر کلاغ نشین، مور صفا و تلخدان، چشمه سرخ و چشمه پهن پازنان، 7 طرح آموزشی از جمله دبیرستان 12 کلاسه مادوان و مدرسه سه کلاسه ابتدایی مور دراز، طرح صنعتی تولید انواع روغن بازیافتی موتور خودرو آبرسانی به روستاهای گوشه و مزدک و احداث مخزن 2 هزارو 500 متر مکعبی بنسنجان یاسوج از مهمترین طرح‌های افتتاحی در این شهرستان بود.

معاون استاندار کهگیلویه وبویراحمد تعداد طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها آغاز شده را سه مورد در بخش‌های مختلف ذکر کرد و گفت: 290 میلیارد ریال اعتبار نیز برای اجرای این طرح‌های جدید تخصیص یافته است.

شهرستان بویراحمد با جمعیتی حدود 290 هزار نفر جمعیت از شهرستان‌های سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد است.

یاسوج با بیش از 140 هزار نفر جمعیت مرکز این شهرستان و استان کهگیلویه و بویراحمد است.تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396 18:39» اخبار مرتبط:

 • 90 طرح عمرانی و اقتصادی در بویراحمد به بهره برداری رسید
 • بهره‌برداری از مخزن 2500 مترمکعبی بنسنجان و 6 طرح آبرسانی شهر یاسوج
 • فرماندار باشت: از اختصاص 80میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های عمرانی باشت خبر د ...
 • چاروسا تنها بخش بدون افتتاح پروژه در دهه فجر
 • افتتاح و کلنگ‌زنی 115 پروژه عمرانی کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler