مشروح اخبار
 » اختصاص 200 میلیارد ریال به طرح‌های بازآفرینی شهری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 200 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات بازآفرینی شهری به شهرهای یاسوج و دوگنبدان در این استان اختصاص یافت.به گزارش راک نیوز: محمدعلی علیمردانی اظهار داشت: از این محل هم اینک 14 طرح بازآفرینی شهری در یاسوج و گچساران در دست اجرا است.
وی افزود: طرح‌های مختلفی شامل بهسازی محله‌های سادات، لبنان، رادک، خیابان شهید بلادیان و آسفالت معابر محله‌های یاسوج، احداث درمانگاه، کتابخانه و دارالقرآن در مناطق مختلف این 2 شهر از محل بازآفرینی شهری در حال انجام است.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در برنامه توسعه چهار ساله برش استانی راه و شهرسازی توجه ویژه‌ای در زمینه شهرسازی، بازآفرینی شهری، احیا بافت‌های فرسوده و بافت‌های ناکارآمد شهری، بهبود وضعیت حاشیه نشینی و مسکن شده است.
علیمردانی یکی از اولویت‌های راه و شهرسازی این استان را بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری عنوان کرد.
وی ابراز داشت: در راستای توسعه شهری و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در برابر بلایای طبیعی، نوسازی بافت فرسوده در شهرهای مختلف به‌ویژه گچساران و یاسوج یک اولویت است.
مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه و شهرسازی زمینه بهبود وضعیت موجود شهرهای استان در زمینه‌های مختلف از جمله بازنگری طرح جامع را در دستور کار خود قرار داده است.
براساس آمار یک هزار و 170 هکتار سکونتگاه غیررسمی، 168 هکتار بافت فرسوده و 38 هکتار بافت تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
مدیر بحران اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این گفته بود: بر اساس مطالعات کارشناسی سه هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در سطح این وجود دارد که بیشتر آن در سه شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت است.
ساختمان‌هایی که بیش از 30 سال قدمت داشته باشند جزء بافت فرسوده هستند.
ایرنا

تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396 12:11» اخبار مرتبط:

 • فرماندار باشت: از اختصاص 80میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های عمرانی باشت خبر د ...
 • شهردار دوگنبدان خبر داد: اختصاص 190 میلیارد ریال به طرح‌های عمرانی دوگنبدان
 • تخصیص 72میلیارد ریال اعتبار برای بافت های فرسوده کهگیلویه و بویراحمد
 • 150میلیارد ریال به اتصال رینگ مخازن آب سد کوثر دوگنبدان اختصاص یافت
 • 9میلیارد ریال از اعتبارات محل ماده 10و 12 گچساران جذب شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : برفی ترین تصاویر از بارش برف در یاسوج
  چند رسانه ای