مشروح اخبار
 » اختصاص 200 میلیارد ریال به طرح‌های بازآفرینی شهری کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 200 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات بازآفرینی شهری به شهرهای یاسوج و دوگنبدان در این استان اختصاص یافت.به گزارش راک نیوز"بازآفرینی شهری اقداماتی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهری منطقه‌ هدف عملیات است که در نهایت به یک پیشرفت پایداری اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و محیطی خواهد انجامید.

محمدعلی علیمردانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از این محل هم اینک 14 طرح بازآفرینی شهری در یاسوج و گچساران در دست اجرا است.

وی افزود: طرح‌های مختلفی شامل بهسازی محله‌های سادات، لبنان، رادک، خیابان شهید بلادیان و آسفالت معابر محله‌های یاسوج، احداث درمانگاه، کتابخانه و دارالقرآن در مناطق مختلف این 2 شهر از محل بازآفرینی شهری در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در برنامه توسعه چهار ساله برش استانی راه و شهرسازی توجه ویژه‌ای در زمینه شهرسازی، بازآفرینی شهری، احیا بافت‌های فرسوده و بافت‌های ناکارآمد شهری، بهبود وضعیت حاشیه نشینی و مسکن شده است.

علیمردانی یکی از اولویت‌های راه و شهرسازی این استان را بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری عنوان کرد.

وی ابراز داشت: در راستای توسعه شهری و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در برابر بلایای طبیعی، نوسازی بافت فرسوده در شهرهای مختلف به‌ویژه گچساران و یاسوج یک اولویت است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه و شهرسازی زمینه بهبود وضعیت موجود شهرهای استان در زمینه‌های مختلف از جمله بازنگری طرح جامع را در دستور کار خود قرار داده است.

براساس آمار یک هزار و 170 هکتار سکونتگاه غیررسمی، 168 هکتار بافت فرسوده و 38 هکتار بافت تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

مدیر بحران اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این گفته بود: بر اساس مطالعات کارشناسی سه هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در سطح این وجود دارد که بیشتر آن در سه شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت است.

ساختمان‌هایی که بیش از 30 سال قدمت داشته باشند جزء بافت فرسوده هستند.


تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396» اخبار مرتبط:

 • اختصاص 200 میلیارد ریال به طرح‌های بازآفرینی شهری کهگیلویه و بویراحمد
 • افتتاح 29کیلومتر راه اصلی کهگیلویه وبویراحمد در هفته دولت
 • آغاز عملیات اجرای پیاده روزی سازی خيابان بلاديان با اعتبار80 میلیارد ریال
 • دو هزار و 83 هکتار بافت ناکارآمد در استان کهگیلویه و بویر احمد وجود دارد
 • تخصیص 72میلیارد ریال اعتبار برای بافت های فرسوده کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg