مشروح اخبار
 » اتصال کهگیلویه و بویراحمد به آزادراه نیازمند 10 هزار میلیارد ریال است

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتصال این استان به شبکه آزادراه‌های کشور 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و مراحل مقدماتی طرح احداث آزاد راه یاسوج انجام شده است.اتصال کهگیلویه و بویراحمد به آزادراه نیازمند 10 هزار میلیارد ریال است

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اتصال این استان به شبکه آزادراه‌های کشور 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و مراحل مقدماتی طرح احداث آزاد راه یاسوج انجام شده است.

محمد علی علیمردانی در گفت و گو با راک نیوز اظهار داشت: اتصال کهگیلویه و بویراحمد به آزادراه‌ها، راه ریلی و توسعه خطوط هوایی از برنامه‌های جدی دولت دوازدهم در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی گفت: 70 درصد از اعتبار طرح ساخت آزاد راه یاسوج با مشارکت بخش خصوصی تأمین خواهد شد.

علیمردانی بیان کرد: مراحل مقدماتی طرح احداث آزاد راه یاسوج انجام شده و هم اکنون این طرح برای اخذ 30 درصد از اعتبارات دولتی به وزارت راه و شهرسازی ارسال شده است.

وی بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده مسیر پیش بینی شده برای اتصال استان به شبکه آزادراهی کشور حدود 50 تا 60 کیلومتر است.

علیمردانی عنوان کرد: بر اساس این طرح قرار است که کهگیلویه و بویراحمد به آزاد راه شیراز به اصفهان متصل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه وبویراحمد افزود: با اجرای پروژه اتصال استان به شبکه آزادراهی کشور هم زمان سفر بیش از دو ساعت کاهش می یابد و هم از مصرف سوخت و استهلاک خودروها کاسته می شود.

علیمردانی گفت: ارتقای‌ شاخص‌های ایمنی از دیگر مزایای پروژه اتصال استان به شبکه آزادراهی کشور است.

وی ساخت راه آهن یاسوج به اقلید را از دیگر برنامه‌های مهم توسعه زیرساخت‌های ارتباطی این استان اعلام کرد و افزود: 22 کیلومتر از این طرح در حال اجراست و هم اکنون 63 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علیمردانی گفت: توسعه خطوط هوایی نیز بخش عمده‌ای از مراحل آن در وزارت راه و شهرسازی انجام شده و نیازمند همت وزارت کشور و نمایندگان مجلس است.

وی با اشاره به اهمیت طرح‌های تفضیلی برای بازآفرینی شهرها از تکمیل طرح مطالعاتی تفضیلی شهرهای دوگنبدان و قلعه رئیسی خبر داد.

علیمردانی بیان کرد: بازنگری طرح تفضیلی شهرهای یاسوج و دهدشت 40 و 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: هم اکنون طرح تفضیلی 11 شهر دیگر کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.

گفتنی است ظرف سه سال گذشته افزون بر پنج هزار میلیارد ریال در بخش بهسازی و زیرساخت راه‌های استان اعم از اصلی، فرعی و برطرف کردن نقاط حادثه خیز هزینه شده است.

با ساخت ۷۱,۵ کیلومتر بزرگراه جدید در کهگیلویه و بویراحمد در دولت یازدهم طول بزرگراه های این استان از ۵۰ به بیش از ۱۲۲ کیلومتر رسید و حدود ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان نیز در حال ساخت است.

 

کهگیلویه وبویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یکهزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.تاریخ انتشار : 19 بهمن 1396» اخبار مرتبط:

 • هزینه 116 میلیارد ریالی برای ساخت جاده باشت به چرام
 • اتصال کهگیلویه وبویراحمد به آزادراه شیراز-اصفهان اجرایی می شود
 • پیشرفت 70 درصدی قطعه سوم محور پاتاوه – دهدشت
 • پیشرفت 35 درصدی بهسازی جاده مواصلاتی گچساران – گناوه
 • وعده ساخت 8 هزار کیلومتر بزرگراه و آزاد راه تا پایان امسال
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg