مشروح اخبار
 » کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده شد

همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده و عملیات احداث این فضای فرهنگی آغاز شد.


کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده شد

 همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده و عملیات احداث این فضای فرهنگی آغاز شد.

به گزارش راک نیوز، علی محمد علیمردانی در آیین کلنگ زنی کتابخانه محله رادک دوگنبدان مساحت این کتابخانه را 280 متر مربع عنوان کرد و ادامه داد: برای ساخت این فضا چهار میلیارد و130 میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این آیین در گفت و گو با راک نیوز اظهار داشت: 200 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات بازآفرینی شهری به شهرهای یاسوج و دوگنبدان در این استان اختصاص یافت.

علیمردانی ادامه داد: از این محل هم اینک 14 طرح بازآفرینی شهری در یاسوج و گچساران در دست اجرا است.

وی افزود: طرح‌های مختلفی شامل بهسازی محله‌های سادات، لبنان، رادک، خیابان شهید بلادیان و آسفالت معابر محله‌های یاسوج، احداث درمانگاه، کتابخانه و دارالقرآن در مناطق مختلف این 2 شهر از محل بازآفرینی شهری در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در برنامه توسعه چهار ساله برش استانی راه و شهرسازی توجه ویژه‌ای در زمینه شهرسازی، بازآفرینی شهری، احیا بافت‌های فرسوده و بافت‌های ناکارآمد شهری، بهبود وضعیت حاشیه نشینی و مسکن شده است.

علیمردانی یکی از اولویت‌های راه و شهرسازی این استان را بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری عنوان کرد.

وی ابراز داشت: در راستای توسعه شهری و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در برابر بلایای طبیعی، نوسازی بافت فرسوده در شهرهای مختلف به‌ویژه گچساران و یاسوج یک اولویت است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه و شهرسازی زمینه بهبود وضعیت موجود شهرهای استان در زمینه‌های مختلف از جمله بازنگری طرح جامع را در دستور کار خود قرار داده است.

گفتنی است بازآفرینی شهری اقداماتی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهری منطقه‌ هدف عملیات است که در نهایت به یک پیشرفت پایداری اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و محیطی خواهد انجامید.

براساس آمار یک هزار و 170 هکتار سکونتگاه غیررسمی، 168 هکتار بافت فرسوده و 38 هکتار بافت تاریخی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

بر اساس مطالعات کارشناسی سه هزار هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در سطح این وجود دارد که بیشتر آن در سه شهر یاسوج، دوگنبدان و دهدشت است.

ساختمان‌هایی که بیش از 30 سال قدمت داشته باشند جزء بافت فرسوده هستند.
کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده شد
کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده شد
کلنگ ساخت کتابخانه در محله رادک دوگنبدان به زمین زده شدتاریخ انتشار : 21 بهمن 1396 15:04» اخبار مرتبط:

 • اختصاص 200 میلیارد ریال به طرح‌های بازآفرینی شهری کهگیلویه و بویراحمد
 • اختصاص 200 میلیارد ریال به طرح‌های بازآفرینی شهری کهگیلویه و بویراحمد
 • دو هزار و 83 هکتار بافت ناکارآمد در استان کهگیلویه و بویر احمد وجود دارد
 • بیش از 11درصد از منازل بافت فرسوده دوگنبدان متروکه است
 • تخصیص 72میلیارد ریال اعتبار برای بافت های فرسوده کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : برفی ترین تصاویر از بارش برف در یاسوج
  چند رسانه ای