مشروح اخبار
 » افتتاح سومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و سوغات محلی در یاسوجبه گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، آیین افتتاح سومین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی با حضور نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی در محل دائمی نمایشگاه‌های یاسوج برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این آیین اظهار داشت: هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی صنایع دستی استان‌های مختلف کشور، درآمدزایی و ایجاد اشتغال در حوزه صنایع دستی است.

محمود باقری با بیان اینکه این دومین نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی است که در ماه‌های اخیر در استان برگزار می‌شود، افزود: امیدواریم با افتتاح این نمایشگاه بتوانیم در راستای ایجاد اشتغال، رونق تولید و درآمدزایی برای مردم گامی اساسی برداریم.

وی ایجاد انگیزه در فعالان حوزه صنایع دستی را از دیگر اهداف برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی عنوان و بیان کرد: نمایشگاه صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی یاسوج از امروز تا 28 بهمن‌ماه پذیرای بازدیدکنندگان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: این نمایشگاه در شیفت عصر از ساعت 16 تا 21 پذیران علاقه‌مندان به حوزه صنایع دستی و مردم مرکز استان است.

باقری با بیان اینکه این نمایشگاه در 120 غرفه برپا شده است، گفت: 70 درصد این نمایشگاه صنایع دستی و 30 درصد آن سوغات محلی است.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین با تقدیر از اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این اداره‌کل با اتکا به ظرفیت‌های حوزه صنایع دستی همواره به دنبال به فعلیت رسیدن قابلیت‌های موجود بوده است.

غلام‌محمد زارعی با بیان اینکه اداره‌کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر در راستای تبادل دستاوردهای حوزه صنایع دستی گام‌های مهمی را برداشته است، افزود: امیدواریم برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی منجر به توسعه اقتصادی و فرهنگی استان شود.

وی گفت: با توجه به اینکه گردشگری به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه استان مطرح است باید تلاش کنیم از همه ظرفیت‌ها برای رسیدن به اهداف قابل دستیابی در این حوزه استفاده کنیم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با تقدیر از عملکرد میراث فرهنگی در حمایت از هنرمندان صنایع دستی، از راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی در یاسوج خبر داد-.

تاریخ انتشار : 23 بهمن 1396» اخبار مرتبط:

 • 22اثر صنایع دستی کهگیلویه وبویراحمد به مرحله داوری دریافت نشان ملی راه یافت
 • 14 استان در نمایشگاه صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد حضور خواهند داشت
 • افتتاح 5 اردوگاه تفریحی و رفاهی کهگیلویه و بویراحمد در هفته دولت
 • نمایشگاه صنایع‌دستی استان‌های سراسر کشور در یاسوج برگزار می‌شود
 • راه‌اندازی نخستین بازارچه دائمی صنایع‌دستی در یاسوج
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  آیا سیاست های ارزی دولت روحانی با سیاست های دولت محمود احمدی نژاد تفاوتی دارند؟

  1-بلی
  2-خیر
  3- سیاست های ارزی احمدی نژاد بهتر از سیاست ارزی روحانی است
  4- سیاست ارزی معروف به ارزجهانگیری گره گشاتر از گذشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg