مشروح اخبار
 » موزه دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می‌شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: موزه دفاع مقدس این استان به‌منظور نمایش آثار به‌جا مانده از رزمندگان، شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در زمینی به مساحت 13 هزار متر مربع در یاسوج ساخته می‌شود.به گزارش راک نیوز "علی‌محمد احمدی روز شنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این مکان فرهنگی باید همراستا با زیبایی‌های پایتخت طبیعت استان طراحی شود.

وی بیان کرد: با نظارت حوزه معاون عمرانی استاندار در طراحی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس، اعتباری از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی این استان به این موزه اختصاص خواهد یافت.

احمدی عنوان کرد: این موزه درشان و منزلت فرهنگ و مجاهدهای مردم کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس احداث خواهد شد.

وی گفت: روی هم گذاشتن آجرها بدون بار هنری در ساخت مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس به‌تنهایی قادر به بیان تاریخ، فرهنگ و رشادت‌های ایثارگران و شهیدان این استان نیست و باید از هنر، در معماری آن استفاده کرد.

احمدی ابراز داشت: ساخت چنین مکان‌هایی در راستای دفاع و ترویج از ارزش‌های ایرانی و اسلامی است.

وی گفت: میراث فرهنگی و تاریخی یک کشور می‌تواند به‌مثابه یک پدافند غیرعامل مانع تهدیدها برای کشور است و وحدت ملی را تقویت کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: میراث تاریخی کشورها تاریخ طبیعی، فرهنگی، ایثار و شهادت و رشادت بوده که یکی از فرازهای اوج همدلی، یک صدایی و ایثار در ایران اسلامی جنگ هشت ساله دفاع مقدس است.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و 880 شهید، افزون بر 9 هزار جانباز و 317 آزاده تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

تاریخ انتشار : 28 بهمن 1396 14:54» اخبار مرتبط:

 • فرزندان منطقه چاروسا در هشت سال دفاع مقدس رشادت های بزرگی خلق کردند/ قلم به ...
 • مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کهگیلویه و بویراحمدخبرداد:قل ...
 • با همت حوزه هنری برگزار شد:بیست و یکمین مراسم شب خاطره دفاع مقدس دریاسوج
 • نشست اتاق فکر دفاع مقدس در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد
 • سرهنگ پاسدار "درفشی" مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام
  آپلود عکس