مشروح اخبار
 » با هدف جستجوی پیکر جانباختگان پرواز آسمان انجام می شود: اعزام 30 کوهنورد حرفه ای به ارتفاعات پازن پیر

عزیز فیلی در نشست ستاد مدیریت بحران که با حضور تیم های تخصصی امدادی برگزار شد، اظهار داشت: براساس آخرین پیش بینی های سازمان هواشناسی از دوشنبه هفته آینده سامانه جدید بارشی وارد استان می شود.


به گزارش راک نیوز :معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر مدیریت زمان تاکید کرد و گفت: عملیات انتقال اجساد باید از فردا تا قبل از روز دوشنبه انجام شود و از این مدت زمان حداکثر استفاده را ببریم.

وی از اعزام 30 نفر از کوهنوردهای حرفه ای از سوی نهادهای غیرمردمی به استان خبر داد و افزود: این افراد در کنار سایر تیم های امدادی در روزهای آینده برای انتقال و پیدا کردن اجساد کمک می کنند.

فیلی عنوان کرد: این عملیات از فردا ساعت 9 صبح در ارتفاع دنا آغاز می شود و هلی کوپترها نیز فردا در محدوده عملیاتی مستقر خواهند شد.

وی افزود: 10 تیم 3نفره فردا با بالگرد به منطقه هلی برد می شوند و پرواز تیم ها طی 2 عملیات صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص جوی و امکان وقوع بهمن دو تیم 3 نفره کار انتقال اجساد را انجام می دهند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برای اجرای عملیات دو جبهه شمالی و جنوبی پیش بینی شده است، گفت: گروه های امدادی در این دو جبهه به ارتفاعات دنا صعود خواهند کرد.

وی بیان کرد: باتوجه به آفتابی بودن منطقه از فردا به مدت 4 روز پروازها و اعزام نیروها با جدیتی بیش از گذشته از سرگرفته می شود.

فیلی خواستار استفاده از تمامی تجهیزات و امکانات دستگاه های اجرایی استان برای پیداکردن پیکر جانباختگان و انتقال آنها به پایین شد.

وی بیان کرد: از کوهنوردان داوطلب محلی برای کمک به تیم های امدادی استفاده می شود و اکنون نیز اعضای تیم تخصصی با حضور 6 نفر از مربیان تخصصی در سی سخت مستقر هستند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سخت گذر بودن منطقه، تصریح کرد: نیروهای اعزام شده بدون هماهنگی با تیم های تخصصی نباید به صعود اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه عملیات همچنان ادامه دارد و قطع نمی شود، گفت: اولویت نخست ما پیدا کردن اجساد و انتقال آنها و اولویت بعدی پیدا کردن جعبه سیاه هواپیما است.


تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396» اخبار مرتبط:

 • فرود موفقیت آمیز گروه اعزامی به محل سانحه هوایی یاسوج
 • افراد محلی برای اعزام به منطقه جست وجوی سانحه هوایی اصرار نورزند
 • وضعیت جوی دنا تا روز سه شنبه هفته آینده ناپایدار است
 • حضور 150 نیروی متخصص امدادی در محل سقوط هواپیمای تهران - یاسوج
 • تاکنون هشت جسد در محل سقوط هواپیما پیدا شده است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg