مشروح اخبار
 » ارتقاء 5.5 درصدی شاخص برخوداری از آب شرب در روستاهای كهگیلویه و بویراحمد کد خبر :

شاخص برخورداری از آب شرب در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از رقم 68 درصد سال 92 به 73.5 درصد در سال 96 رسید.


به گزارش راک نیوز ، فیض اله پاسره با اعلام این خبر، اظهار داشت: از 1641 روستای استان، 1460 روستا از تاسیسات آب آشامیدنی برخوردارند.
پاسره گفت: با اتمام 18 مجتمع بزرگ آبرسانی و همچنین پروژه های کوچک تر آبرسانی در روستاهای استان این رقم افزایش قابل توجهی خواهد داشت.
وی با اشاره به برخی از مهم ترین اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی در حدود 5 سال اخیر، افزود: اجرای پروژه های آبرسانی به صورت مجتمعی برای بهره مندی همه روستاها و به ویژه روستاهای زیر 20 خانوار از آب شرب، برون سپاری خدمات برای تقویت بخش خصوصی، ایجاد و تجهیز بزرگترین آزمایشگاه آب روستایی در کشور، کاهش هزینه ها و افزایش سرمایه های شرکت بخشی از مهم ترین اقدامات شرکت بود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گفت: بدون شک توسعه و گسترش خدمات آبرسانی روستایی مستقیما بر جلوگیری از مهاجرت، افزایش تولیدات کشاورزی، بهبود اقتصاد روستا و در نهایت توسعه روستاها اثرگذار است و در همین راستا و با توجه به سیاست های دولت در سالهای اخیر توسعه و اصلاح شبکه های آبرسانی به صورت جدی در دستور کار بوده است.
پاسره با اعلام اینکه تنها در سال 96 قریب به 300 کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال آب روستایی در استان عملیاتی شد، خاطر نشان کرد: ما سعی میکنیم در وظیفه خود یعنی آبرسانی سالم و با کیفیت به روستائیان عزیز و همچنین اصلاه و تعمیر شبکه های فرسوده لحظه ای تعلل نکنیم از طرفی از مردم تقاضا داریم مصرف خود را مدیریت کنند، تامین آب شرب  برای هر خانوار روستایی استان 120 میلیون ریال هزینه دارد، این آّ برای شرب است نه مصارف دامداری، کشاورزی و باغداری، برای عبور بدون مشکل از فصل گرم سال باید این مهم مد نظر روستائیان عزیز کهگیلویه و بویراحمد باشد.


تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396» اخبار مرتبط:

 • آبرسانی به 48روستای کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت بنیاد برکت
 • خبر آمد، خبری خوش برای مردم باباکلان و برمامیون در راه است.
 • آخرین وضعیت آبرسانی به 118 روستای بهمئی از سد کوثر/هشدار جدی پاسره به روستا ...
 • مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد: 118 روستا با تانکر آ ...
 • 87درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد دارای آب آشامیدنی سالم هستند.
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg