مشروح اخبار
 » دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با انشعاب‌ های غیر مجاز برخورد می کند

دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: عزم دادگستری با انشعاب‌های غیر مجاز در در این استان جدی بوده و با خاطیان برخورد قاطع و قانونی صورت خواهدگرفت.به گزارش راک نیوز ، مهرداد کرمی روز یکشنبه در دیدار با مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: امسال موضوع آب به مساله ای جدی و امنیتی تبدیل شده است که از یک سو استان با کاهش بارندگی‌ها و از سوی دیگر با افت منابع زیر زمینی و کاهش آب سدها روبرو بوده است.

وی افزود: با این شرایط، تأمین آب در روستاها با مشکلاتی همراه شده، اما مردم در این مناطق آب نیاز داشته و این نیاز ضروری آنها باید به صورت جدی مورد نظر آب و فاضلاب روستایی باشد.
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد نیز با اشاره به پراکندگی و تعداد زیاد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد، گفت: از مجموع یک هزار و 640 روستا در این استان، یک هزار و 460 روستا دارای تاسیسات آبرسانی هستند.

فیض الله پاسره افزود: هم اینک 160 روستای این استان دارای آبرسانی سیار هستند و مشکلی در تأمین آب ندارند.

پاسره گفت: برای اولین بار سیستم قرائت، ارائه و پرداخت قبض به صورت تمام الکترونیک در روستاها انجام می‌شود و این خدمت نوین برای اطمینان مردم، سهولت پیگیری خطاهای احتمالی و بی نیاز شدن روستاییان به مراجعه به شهرها برای عملیات بانکی، انجام شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به شناسایی و برخورد با انشعاب های غیر مجاز، گفت: در سال 96 حدود چهار هزار انشعاب غیر مجاز در این استان شناسایی شده است.
آبرسانی به 48 روستای این استان در مناطق مختلف با اعتباری بیش از 139 میلیارد و 220 میلیون ریال با مشارکت بنیاد برکت در دست اجراست.
شاخص بهره‌مندی از آب سالم در این استان به گفته مدیرعامل آبفای روستایی هم اینک با 6 درصد افزایش نسبت به سال 92 از 68 درصد به حدود 75 درصد رسیده است.
حدود 330 هزار نفر از جمعت 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در یک هزار و 676 روستای این استان ساکن هستند.

یکهزار و 420 روستا از این تعداد دارای تأسیسات آبرسانی هستند.


تاریخ انتشار : 26 فروردین 1397 15:51» اخبار مرتبط:

 • آبرسانی به 48روستای کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت بنیاد برکت
 • مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد: 118 روستا با تانکر آ ...
 • تکمیل پروژه آبرسانی بهمئی به 241 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد/پروژه آبرسان ...
 • 87درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد دارای آب آشامیدنی سالم هستند.
 • 298 روستای استان کهگیلویه و بویراحمد فاقد آب آشامیدني است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس