مشروح اخبار
 » ماجرای خودروهای خارجی مقابل گمرک بوشهر چیست؟+واکنش پلیس وگمرک

در این کلیپ، ضمن نمایش صف خودروهای لكسوس و تویوتا رافور که از گمرک ترخیص شده و در نیمه شب مقابل گمرک قرار گرفته، برخی حاضران ادعا می کنند: با توجه به ممنوعیت های قانونی که برای ترخیص خودروهای خارجی وجود دارد، این اقدام گمرک بوشهر قانونی نیست.

گفته می شود این محموله قریب 120 دستگاه خودرو لكسوس و تویوتا رافور بوده است.از صبح روزپنج شنبه کلیپی در فضای مجازی بوشهر دست به دست شده که حضور خودروهای خارجی مقابل درب گمرک بوشهر در ساعت 3 شب را نشان می دهد.

 

به گزارش «راک نیوز از بوشهر»؛ در این کلیپ، ضمن نمایش صف خودروهای لكسوس و تویوتا رافور که از گمرک ترخیص شده و در نیمه شب مقابل گمرک قرار گرفته، برخی حاضران ادعا می کنند: با توجه به ممنوعیت های قانونی که برای ترخیص خودروهای خارجی وجود دارد، این اقدام گمرک بوشهر قانونی نیست.

گفته می شود این محموله قریب 120 دستگاه خودرو لكسوس و تویوتا رافور بوده است.

چندی پیش نماینده شیراز و عضو کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس گفته بود: در زمان بسته بودن سایت، حدود ۱۹ هزار ثبت سفارش خودرو در کشور صورت گرفته که متاسفانه تعدادی از این خودروهای ثبت شده از گمرک ترخیص شد.

بهرام پارسایی در خصوص افزایش تعرفه واردات خودرو گفت: این نگرانی وجود دارد که افرادی که خارج از زمان قانونی ثبت سفارش کرده‌اند با توجه به عدم شفافیت و یا عدم امنیت سیستم بتوانند تاریخ ثبت سفارش را عوض و از تاریخ غیرقانونی خارج کنند.

توضیح پلیس

نخستین واکنش به این کلیپ، از سوی رییس پلیس آگاهی استان بود که ترخیص این خودروها را قانونی دانست.

وی افزود: خبر منتشر شده در فضای مجازی با مضمون توقیف چندین کانتینر حامل انوع خودروهای وارداتی با برند تویوتا در خروجی گمرک بوشهر در شب گذشته مورد تایید پلیس نمی باشد.

به گفته این مقام انتظامی، برابر بررسی ها و استعلام پلیس آگاهی، ترخیص این خودروها قانونی بوده و برابر قوانین و مقررات موجود توسط گمرک استان صورت گرفته است.

گمرک: ترخیص خودروها قانونی بوده است

 روابط عمومی گمرکات استان بوشهر نیز پنجشنبه شب اعلام کرد که کلیه خودروهای مدل تویوتا و لکسوس متعلق به نمایندگی مجاز ایرتویا بوده که بر اساس قوانین و مقررات مربوطه و مصوبه اخیر هیات دولت در خصوص خودروهای خارجی و پس از انجام کلیه فرآیند تشریفات گمرکی و پرداخت حقوق و عوارض دولت و کنترل ها و اخذ مجوزهای لازم، به صورت قانونی از گمرک ترخیص شده و هیچ گونه منع قانونی نداشته است .

در این اطلاعیه آمده: تصویر منتشر شده در کلیپ مربوط به ساعت ۳ شب نیز مربوط به انبار دپو شده شرکت مذکور در خارج از گمرک بوده است که اساسا توقیفی هم صورت نگرفته بود.

بر اساس اعلام حوزه نظارت گمرکات استان بوشهر با توجه به اینکه نشر اکاذیب و اخبار نادرست موجبات تشویش اذهان عمومی بر علیه دستگاههای اجرایی را فراهم می کند لذا گمرک حق پیگیری از طریق مراجع قانونی را برای خود محفوظ می داند.

 گفتنی است کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرام راک نیوز از انتشار این فیلم بعلت عدم صحت از اصل ماجرا خودداری کرده بود و ضمن احترام به گردش آزاد اطلاعات براصل انتشار اخبار موثق تاکید دارد.تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1397 18:21» اخبار مرتبط:

 • واردات خودرو خارجی از گمرک کنگان بوشهر
 • توضیحات مدیر کل گمرک شهید رجایی بندرعباس درباره دپوی 100 هزار کانتینر
 • ترخیص خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی هنوز ابلاغ نشده است
 • فهرست گرانترین خودروهای وارداتی خردادماه
 • یک سوم برنج وارداتی کشور ازکدام گمرک ترخیص شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس