مشروح اخبار
 » انجام بیش از 19 هزار آزمایش دامی در کهگیلویه وبویراحمد


دیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه وبویراحمدگفت : در سال گذشته بیش از 19 هزار نمونه آزمایش دام و طیور با هدف شناسایی و تشخیص بیماری ها در این استان انجام شده است.


به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر بهمنش در حاشیه اولین جلسه کمیته سلامت دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد در سال 97 با تاکید بر شعار' پیشگیری مقدم بر درمان است' بر لزوم انجام آزمایشات تشخیصی قبل از وقوع بیماری های دام و طیور در مراکز آزمایشگاهی دامپزشکی استان توسط بهره برداران تاکید کرد.
وی با قدردانی از زحمات پرسنل آزمایشگاه مرکزی دامپزشکی استان و شهرستانها و همچنین کلنسین های دامپزشکی بخش خصوصی در فعالیت های انجام شده در سال گذشته ، اظهار داشت: یکی از بخش های حساس در ادارات دامپزشکی آزمایشگاه های تشخیصی بوده که نقش بسیار مهمی در تشخیص بیماری های دام و طیور و پیشگیری از بروز و شیوع بیماری های مشترک دارند و توجه به این بخش و تجهیز دستگاه های آزمایشگاهی با متد روز از اولویت های ادارات کل دامپزشکی در سال جدید است.
وی گفت: با وجود کمبود امکانات و برخی تجهیزات در آزمایشگاه های استان و بهره مندی از تنها یک واحد آزمایشگاه تشخیصی بخش خصوصی در استان  در سال 96 بیش از 19 هزار و یکصد واحد آزمایش نمونه های دام، طیور، آبزیان و ... در آزمایشگاه مرکزی استان و شهرستانهای تابعه و بخش خصوصی انجام گرفته است.
دکتر بهمنش، آزمایشات انجام شده را شامل 13 هزار و 945 مورد آزمون های سرولوژی دام، یک هزار و 32 مورد سرولوژی طیور ،  یک هزارو 855 مورد آزمایشات انگل شناسی  و تعداد دو هزار و 317 مورد آزمایشات آنالیزشیمی ، کشت میکروبی ، میکروبی مرضی ، خون شناسی ، بیوشیمی و باقیمانده ها  عنوان کرد.


تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1397 09:19» اخبار مرتبط:

 • رئیس شبکه دامپزشکی گچساران:24هزار کیلوگرم فرآورده دامی فاسد در گچساران معدو ...
 • 748 قطعه طیور به سبب آلودگی آنفلوانزا در کهگیلویه و بویراحمد معدوم شد
 • مدیر دامپزشکی گچساران مطرح کرد:واکسیناسیون 757 هزار رأس دام علیه انواع بیما ...
 • 420هزار راس دام در گچساران علیه بیماری ها مایه کوبی شد.
 • 40 هزار کیلو فرآورده‌های غیربهداشتی در گچساران کشف شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس