مشروح اخبار
 » استاندار کهگیلویه وبویراحمد: با هرگونه حیف ومیل پول بانک ها و کم کاری در ادارات مقابله می کنم

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: با هرگونه رانت خواهی، هدر دهی و حیف و میل بیت المال و پول بانک ها و هر گونه کم کاری در ادارات با جدیت مقابله و برخورد می کنم.


به گزارش راک نیوز "علی محمد احمدی در نشست ستاد تسهیل استان، افزود: جلوی هدر دادن بیت المال برای هر طرح اقتصادی و تولیدی ناکارآمد و بدون توجیه فنی و اقتصادی را با جدیت می گیرم.

وی تصریح کرد: کسانی بوده اند به اسم تولید پول این مردم را گرفته اند و در جای دیگر و در زمینه دیگری هزینه کرده اند و اقساط آنها هم معوق مانده است.

استاندار ادامه داد: مانع آن کسانی می شوم که حدود ۱۰۰ میلیارد تومان پول گرفته اند و بدهکارند و اقساط  آن را نپرداخته اما دوباره به دستگاه های اجرایی و بانک ها فشار می آورند تا باز پول بگیرند.

احمدی تاکید کرد: به آن دسته کسانی که پول گرفته اند و یک واحد تولید راه شروع کرده اند ولی در جای دیگری سرمایه گذاری کرده است برای مراحل بعدی پول نخواهیم داد.

وی عنوان کرد: به آن عده ای که پول دولت را گرفته و پشت ماشین های میلیاردی نشسته اند وعادت کرده اند پول دولت، آب ، برق و گاز را نپرداخته و بازهم به دنبال وام هستند، تسهیلاتی پرداخت نخواهد شد. 

استاندار اعلام کرد: در سالی که به اقتصاد و تولید تاکید شده هر کسی مقابل  تولید و اشتغال بایستد یعنی در مقابل نظام ایستاده است و قطعا به شکل جدی با آنها برخورد می کنم.

احمدی با تاکید به اینکه، نگاهمان این است که روی صنعت، تولید و اشتغال استان تاثیرگذار باشیم گفت: برخی هم نیت واقعی آنها خدمت نبوده و از شرایط و مشکلات اقتصادی سوء استفاده کرده اند، دیگر افراد خوشنام، تولید کننده واقعی و دلسوز مردم نباید تحت تاثیر جو و فضای مسموم این چنین افرادی قرار بگیرند. 

استاندار افزود: هیچ دستگاه اجرایی حق ندارد کسانی که معوقه بانکی دارند و پول بیت المال  را پرداخت نکرده است برای طرح جدیدی آنها را به بانک ها معرفی کنند و هیچ بانکی هم حق ندارد کسانی که بدهی دارند برای طرح جدیدی به آنها تسهیلات پرداخت نمایند.

احمدی بیان کرد: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل باید آنجا که می دانند اگر نرمشی نشان دهند باعث می شود تا چند خانواده معیشت و نان آنها تامین گردد، کوتاهی نکنند. 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد تاکید کرد: بانک های عامل و دستگاه های اجرایی هم باید براساس مصوبات و دستورالعمل ها کارمردم، تولید کنندگان، سرمایه گذاران و متقاضیان کارآفرینی را در کمترین زمان لازم با انجام کار کارشناسی و توجیه اقتصادی بررسی و نسبت به آن سریعا اقدام نمایند.

احمدی بیان کرد: بانکی از استان در جایی طرح تولیدی در استان را که بنیاد برکت با آن کارشناسی قوی و حساس به لحاظ توجیه فنی و اقتصادی تایید کرده  و مورد حمایت مالی خود قرار داد است به آن تسهیلات نمی پردازد، قطعا چنین بانکی باید سریعا پاسخگو باشد. 

وی تصریح کرد: سر و کار ما با مدیر چنین بانکی برخورد جدی است و ظرف مدت یک هفته وضعیت مدیر چنین بانکی مشخص خواهد شد. 

استاندار بیان کرد: این هم داد و فریاد، پیگیری ها و جلسات، تاکید، ترغیب و تشویق به خاطر این است تا کار مردم رواج یابد از مشکلات مردم کاسته شود، برای جوانان شغل ایجاد گردد و استان یک گام به جلو برود.

احمدی با تاکید به اینکه، مطمئن باشید هرجایی که کم کاری مشاهده شود و یا پول بیت المال و این مردم به هدر برود و از حق مردم سوء استفاده شود با جدیت برخورد خواهم کرد، گفت: مطمئن باشید، کسانی که به دنبال سوء استفاده  و پول مردم و بیت المال هستند و با این نگاه و نیت آمده اند را نخواهیم گذاشت که موفق شوند.

در این جلسه با حضور صاحبان طرح های تولیدی مشکل دار، تعداد هشت طرح اقتصادی و تولیدی، مشکل آنها مورد بررسی قرار گرفت و استاندار نسبت به رفع آنها دستورات لازم را صادر کرد.

تاریخ انتشار : 1 خرداد 1397 13:35» اخبار مرتبط:

 • استاندارکهگیلویه وبویراحمد: حمایت از کالای ایرانی و خوشه ها کارآفرینی اولوی ...
 • نسخه استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای رفع مشکلات کارخانه آجر دهدشت/ظرفیت ب ...
 • استاندار: تسهیل در ارائه تسهیلات توسط بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد ضروری اس ...
 • با حضور استاندار مسائل و مشکلات کارخانه آجر دهدشت بررسی شد
 • دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد موظف به ارائه گزارش 3 و 6 ماهه شدند
 • » اشتراک گزاری خبر

  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • 0 خبر
  • 0 نظر
  ^
  جناب آقای استاندار شما حریف بانکها نخواهی شد یکباردستورالعمل وام اشتغال روستایی رادرمورد اخذ وثیقه مطالعه کنید؛ ازچند گزینه فقط سندثبتی رامیپذیرند ولاغیر
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای