مشروح اخبار
 » وزیر نفت خبر داد؛آخرین وضعیت ۲۹ میدان نفتی/ افزایش تولید میادین نفتی گچساران

وزیر نفت با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد برای افزایش برداشت از ۲۹ میدان نفتی، گفت: ۲۹ طرح برای نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های در حال بهره‌برداری در ایلام، خوزستان، گچساران، فلات قاره و فارس طراحی شده که پول و سرمایه آن قرار است از طریق مردم تامین شود.


وزیر نفت خبر داد؛
آخرین وضعیت ۲۹ میدان نفتی/افزایش تولید میادین نفتی گچساران

 وزیر نفت با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد برای افزایش برداشت از ۲۹ میدان نفتی، گفت: ۲۹ طرح برای نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های در حال بهره‌برداری در ایلام، خوزستان، گچساران، فلات قاره و فارس طراحی شده که پول و سرمایه آن قرار است از طریق مردم تامین شود.

به گزارش راک نیوز به نقل از خانه ملت؛ بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه تمام فعالیت‌های افزایش برداشت از این میدان‌ها به شرکت‌های ایرانی واگذار می‌شود، توضیح داد: بیش از ۷۵ درصد تجهیزات برای توسعه برداشت‌ها ایرانی است و فهرست مفصلی از تجهیزات ضمیمه قرارداد می‌شود که پیمانکاران مکلف هستند این تجهیزات را از تولیدکنندگان ایرانی خریداری کنند. بازپرداخت اصل‌ و فرع پول از محل ۵۰ درصد درآمدهای اضافی حاصل از اجرای طرح‌ها انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اجرای این طرح ایجاد اشتغال و تقاضا برای کالا و خدمات ایرانی است، ادامه داد: ۴ درصد از کل مبلغ درآمدی صرف رسیدگی به مناطق اجرای طرح‌ها شده و برنامه‌هایی برای محرومیت‌زدایی در این مناطق اجرا می‌شود.

زنگنه با بیان اینکه در حال‌حاضر مناقصات این طرح‌ها در جریان است، افزود: اجرای قراردادها در امسال آغاز می‌شود و مدت اجرای طرح از زمان شروع ۲ سال است.

بر این اساس در مدت ۳ سال ۴۶۰میلیون بشکه به تولید نفت اضافه می‌شود و سپس تا ۲ میلیارد بشکه به نسبت خط‌های تخلیه افزایش تولید خواهیم داشت که درآمد زیادی برای کشور ایجاد می‌کند.

وزیر نفت تصریح کرد: این یکی از بهترین برنامه‌هایی است که طراحی شده و با کمک ۱۰۰ درصدی شرکت‌های ایرانی به نتیجه می‌رسد.تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397 16:04» اخبار مرتبط:

 • تولید نفت گچساران به 620 هزار بشکه در روز رسید
 • مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد؛تولید روزانه نفت گچسار ...
 • وزیر نفت از ساماندهی نیروهای قرارداد موقت نفت در آینده نزدیک خبر داد
 • ظرفیت تولید نفت گچساران به 635 هزار بشکه در روز خواهد رسید
 • مدیر عامل شرکت نفت و گاز گچساران: تولید نفت ایران ۱۵ هزار بشکه افزایش می یا ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : برفی ترین تصاویر از بارش برف در یاسوج
  چند رسانه ای