مشروح اخبار
 » معاون عمرانی استاندار: ۶ کمپ اسکان اضطراری در یاسوج احداث می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به وقوع زلزله های اخیر در استان، گفت: برای تامین نیاز عمومی و حفاظت از جان افراد این محدوده های امن در یاسوج ساخته می شود.


به گزارش راک نیوز "عزیز فیلی در نشست کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان با بیان اینکه، ۶ نقطه در شهر یاسوج برای اسکان موقت مردم در مواقع بحرانی احداث می شود، اظهار داشت: مساحت این ۶ نقطه بین یک تا ۳ هکتار است و باتوجه به اینکه در مرکز شهر با کمبود زمین رو به رو هستیم در اطراف شهر یاسوج مستقر می شود.

وی افزود: در موارد غیر بحرانی این ۶ نقطه دارای کاربری های تفریحی، اسکان و برپایی نمایشگاه هستند.

فیلی تاکید کرد: در سایر شهرهای استان از جمله سی سخت، دهدشت و گچساران این مکان ها در خصوص اسکان موقت بحران پیش بینی شود.

وی با بیان اینکه، این ۶ نقطه غیرمسقف هستند، عنوان کرد: اکنون این طرح در حال واگذاری به مشاور در زمینه مسائل زلزله نگاری، مکان یابی و تامین زیرساخت ها است.

فیلی ابراز کرد: هزینه در نظر گرفته شده برای مطالعه این طرح حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان است.

وی، خواستار تشکیل یک کمیته اجرایی با حضور فرمانداری بویراحمد، جمعیت هلال احمر، شهرداری یاسوج، سازمان مدیریت برنامه ریزی و راه و شهرسازی شد و گفت: این کمیته تا ۲ هفته آتی تصمیم گیری نهایی در خصوص اجرای این طرح و ضرورت انتخاب یا عدم انتخاب مشاور را به این کارگروه اعلام کند.

فیلی بیان کرد:  با پیشنهاد مشاور بحث الحاق منفصل سه لکه جمعیتی شامل سرآبتاوه، تل خسرو و شهرک ولایت، سروک و مادوان علیا و سفلی، بلهزار و مهریان به شهر یاسوج برای طرح در شورای برنامه ریزی و توسعه استان و شورای عالی شهرسازی کشور موافقت شد.

وی در ادامه در خصوص طرح جامع شهر یاسوج، گفت: دستگاه های اجرایی اطلاعات مورد نیاز در مورد این طرح را در اختیار مشاور  و راه و شهرسازی قرار دهند و برای بازنگری و بررسی بیشتر این طرح در نشست های بعدی کارگروه زیربنایی بحث و تبادل نظر می شود.

تاریخ انتشار : 22 خرداد 1397 18:33» اخبار مرتبط:

 • بیمارستان ۲۸۳ تختخوابی یاسوج مهر ماه امسال افتتاح می شود
 • لزوم انتخاب پیمانکاران توانمند/نظارت بر اجرای پروژه های عمرانی در استان تشد ...
 • طرح واگذاری زمین به بخش خصوصی جهت احداث نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت مورد مواف ...
 • الحاق سروک، سرآبتاوه، تل خسرو، شهرک ولایت و مهریان، مادوان به یاسوج
 • راه‌اندازی اردوگاه اسکان اضطراری در دهدشت
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس