مشروح اخبار
 » اولین آکادمی پتانک در یاسوج افتتاح شدبه گزارش  راک نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ، با حضور علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ،معاون توسعه ورزش و جوانان ،رئیس هیات بولینگ و بیلیارد ،مسئولین ستادی اداره کل ،اولین آکادمی پتانک در یاسوج افتتاح شد.

اولین آکادمی پتانک در یاسوج افتتاح شد .

در این آئین که در محل زمین های خاکی مجموعه شهدای دولت آباد یاسوج و با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان ،حکمتی اصل معاون توسعه ورزش ،عنبری رئیس هیات بولینگ و بیلیارد استان و مسئولین ستادی ورزش و جوانان استان برگزار شد ،اولین آکادمی پتانک در یاسوج افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

آکادمی پتانک استان با اعتبار 10 میلیون تومان در زمینی به مساحت 400 متر احداث شده است .

شاپور عنبری رئیس هیات بولینگ و بیلیارد استان در این آئین ضمن تشکر از حمایت های مدیر کل ورزش وجوانان استان در راه اندازی این آکادمی گفت :آکادمی پتانک یاسوج بعد از استانهای تهران ،شیراز ،بوشهر ،چهارمین اکادمی افتتاح شده در کشور می باشد.

عنبری افزود:رشته پتانک از کشور فرانسه وارد کشورشده و این رشته حدود 16 سال در ایران مشغول فعالیت است.

رئیس هیات استان ادامه داد:این بازی در زمینی به مساحت های 15 در 4متر بصورت استاندار و 12 در سه متر در حال برگزاریست .

وی ادامه داد:رشته پتانک در زمینی به مساحت 6تا 10متر برای آقایان و 5تا 8 متر برای بانوان برگزار می شود .

این مقام مسئول افزود:در حال حاضر در شهرهای یاسوج و گچساران این رشته در حال فعالیت است و امیدوارم با حمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان در دیگر شهرهای استان این رشته فعال شود.

عنبری از کسب مقام های قهرمانی توسط بانوان ورزشکار استان در مسابقات قهرمانی کشور در بوشهر و شیراز خبر داد

و افزود:آزاد قشقایی ،خدیجه مظهری  و الهام داوود وندی در مسابقات قهرمانی موفق به کسب مقام های اول و سوم مسابقات در بخش بانوان شدند و جواز حضور در اردوی تیم ملی را کسب کردند.

علوی مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد ضمن تشکر از هیات بولینگ و بیلیارد استان گفت :بعد از فدراسیون بولینگ و بیلیارد کشور ،کهگیلویه وبویراحمد اولین استانی است که اکادمی پتانک در ان احداث شده است.

مدیر کل ورزش وجوانان استان افزود:با توجه به نوپا بودن این رشته در استان ،با حمایت فدراسیون و هیات استان تلاش خواهیم کرد زمینه فعالیت این رشته در دیگر شهرهای استان مهیا کنیم .

این مقام مسئول جوانان استان را دارای ظرفیت و پتانسیل در رشته های ورزشی دانست و از حضور سه ملی پوش هم استانی در رقابتهای قهرمانی جاکارتای اندونزی خبر داد.

در این مراسم توسط مدرس و قهرمانان این رشته مقررات و قوانین برگزاری این رشته به شرکت کنندگان اموزش داده شد.

آکادمی پتانک شهر یاسوج در محل چمن شماره 2 مجموعه شهدای دولت آباد یاسوج احداث شده است .تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397 09:27» اخبار مرتبط:

 • رئیس هیات جانبازان و معلولین کهگیلویه وبویراحمد خبر داد: کسب دو مقام دومی ر ...
 • سرپرست هیات والیبال استان کهگیلویه وبویراحمد معرفی شد/جزییات
 • تیم پتانک کهگیلویه و بویراحمد نایب قهرمان کشور شد
 • نمایندگی اداره ورزش و جوانان درسوق افتتاح شد
 • چندخبر ورزشی
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس