مشروح اخبار
 » انتخاب پر اشتباه مدیرعامل ایرنا /قوم گرایی بزرگترین آفتی است که کهگیلویه وبویراحمد از آن رنج می بردنام خبرگزاری ایرنا یاهمان خبرگزاری دولت  برای برخی از افراد در چندماه پیش، از هر زمانی بیشتر بر زبان ها جاری شد و شناخته ترشد ازوقتی که ریاست آن به یکی از نخبگان هم استانی بنام دکتر ضیاء هاشمی سپرده شده بود.

هاشمی پیش از آن، قریب3ماه سرپرستی وزارت پرچالش علوم را برعهده داشت وتا انتخاب وزیر اتفاقا آرام ترین فضابر دانشگاه و وزارت تحت مدیریت وی قابل دیدن بود. پس از انتخاب دکتر هاشمی در راس قدیمی ترین خبرگزاری ایران علاوه بر نوع نگاه به تغییرات کلان ، درکهگیلویه وبویراحمد بسیاری برای ریاست برشاخه استانی ایرنا قبا دوخته بودند ،خبرنگارانی که بواسطه نزدیکی به برخی ازنمایندگان مجلس برای تحمیل خود دست به دامن نظرسنجی های تلگرامی شده بودند اگرچه دکتر هاشمی هرگز زیر باررویه چانه زنی وفشار نرفت و این میتوانست نوید خوبی مبنی بر توجه به شایسته سالاری در مدیریت رسانه دولت تدبیر و امید باشد اما به ناگاه انتخاب عجیبی توسط جناب دکترصورت گرفت که برهمه شعارهای شایسته سالاری و تخصص ماله نا امیدی کشیده شد.  

   به گزارش راک نیوز از یاسوج؛ پس از ماه ها بالاخره تکلیف سرپرستی خبرگزاری ایرنا کهگیلویه وبویراحمد مشخص شد و مدیر جدیداستانی آن معرفی گردید وجناب آقای  تقی زاده به عنوان سرپرست معرفی شد.اما این انتصاب با شائبه هایی همراه است که به آنها می پردازیم.و بیش از هر کسی از سید ضیا هاشمی به عنوان فرزند این استان درد کشیده که خود به خوبی می داند قوم گرایی بزرگترین آفتی است که کهگیلویه وبویراحمد از آن رنج می برد ، به شفاف سازی درباره مبنای تصمیمشان بپردازند.
خبرگزاری ایرنای کهگیلویه وبویراحمد پیش از تقی زاده مدتها با سرپرست اداره می شد و پیش از آن هم یک غیر بومی مدیریت آن را به عهده داشت. فردی که ماموریتش پس از انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و راهی سوریه شد.

 از آنجایی که در ماه های گذشته کشور، فیلترینگ تلگرام و محدودیت دسترسی به پیام رسانها را تجربه کرده ،- محدودیتهایی که بیشتر متوجه رسانه های دولتی است- انتظار می رفت دولت بیشترین تمرکزش را روی توانمندسازی و کارآمد نمودن خبرگزاریهای خودش بگذارد. موضوعی که حتی در نشست هم اندیشی رسانه های استان کهگیلویه وبویراحمد با حضور مدیرعامل خبرگزاری ایرنا روی آن تاکید شد. و سید ضیا هاشمی هم در آن نشست وعده داده بود اقداماتش روی آموزش نیروهای موجود به منظور توانمند سازی آنها خواهد بود .
با این حال هاشمی نه تنها به وعده اش عمل نکرد که در گام اول دست کم برای سرزمین مادری بسیار نا امید کننده ظاهر شد . او پس از کش و قوس های فراوان تصمیم گرفت با نادیده گرفتن نیروهای نخبه و توانمندی که در خود خبرگزاری ایرنا مشغول به کارند و سالها عمر و زندگی خود را روی انعکاس اخبار استان گذاشته اند، مدیری از بیرون از مجموعه ایرنا برای این خبرگزاری بگمارد.
اما اشتباه بزرگ وی زمانی رقم خورد که به جای استفاده از نخبگان استان در حوزه ارتباطات که اتفاقا تعدادشان هم کم نیست و همه در سطح ملی اسم ورسمی دارند، مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد را به کار بگیرد. مدیری که تنها سنخیتش با مجموعه رسانه و خبر استان ، نسیبت فامیلی و خانوادگی اش با آقای هاشمی می باشد. او از بستگان نزدیک سید ضیا هاشمی است که در همه عمر فعالیتش یک سطر خبر ننوشته و هیچ گونه تحصیلات و تجربه ای در این حوزه ندارد.
در واقع سید ضیا هاشمی در شرایطی که استان از قومگرایی و بومگرایی رنج می برد ، این بار بر خلاف سایر مدیران نه در خفا که کاملا آشکارا مهر تاییدی بر همه مشکلات استان زد و نخستین اشتباه سیاسی خود را در استان مرتکب شد. .
براساس شنیده ها این نخستین بار است که مدیری غیر رسانه ای در ایرنا به کار گرفته شده است و از آنجایی که در این انتصاب شائبه های قوم و خویشاوندی است پس این نخستین انتصاب قومی تاریخ ایرنای ۸۰ساله محسوب می شود.تاسف بار تر اینکه خبرگزاری دولت که بایستی این روزها به تبیین سیاست های دولت در قبال خروج آمریکا از برجام و جو روانی حاکم بر بازار اقتصادی ،سکه ، ارز ،مسکن وخودرو بپردازد به تریبونی برای مصاحبه با بستگان آقای مدیر جدید دراستان تبدیل شده است.

بگونه ای که وقتی قرار است مثلا از زلزله گزارش تهیه کنند از میان چندصدهزار شهروند بویراحمدی و دنا سراغ فلان فامیل ایشان میروند و یا در دیگر دانشگاه استان برادر آقای ایکس از میان این همه استاد محور گفتگو قرار میگیرد.فارغ از همه این موارد باید بپذیریم که بعلت عدم آشنایی و اشراف جناب تقی زاده به عرصه خبر و تهیه وتنظیم آن،علاوه بر هدر رفتن این نیروهای انسانی هم استانی ،آسیب جدی بی انگیزشی در دیگر خبرنگاران ایرنا وجودخواهد آمد و بی شک عواقب هر دو سوی آن برای کهگیلویه وبویراحمد خواهد بود

ما براین باوریم که در استان کهگیلویه وبویراحمد از پیشرفت و ترقی برادر عزیزمان جناب تقی زاده و تقی زاده هاطبیعتا خوشحال میشویم و دراین بین رسانه های استان نشان داده اند که وقتی یکی از فرزندان کهگیلویه وبویراحمد در نقطه ای از ایران پهناور موفقیتی را کسب میکند چگونه به تیتر اول آنها تبدیل میشود.

 

 

 راک نیوز حق پاسخگویی را برای مدیرعامل محترم خبرگزاری ایرنا محفوظ میداند

تاریخ انتشار : 23 خرداد 1397 17:07» اخبار مرتبط:

 • رئیس خبرگزاری ایرنا کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • با حکم هاشمی؛"سید فرشید تقی زاده" رئیس "خبرگزاری ایرنا کهگیلویه و بویراح ...
 • استاندار کهگیلویه وبویراحمد با مدیرعامل خبرگزاری ایرنا دیدار کرد
 • سید ضیاء هاشمی مدیرعامل خبرگزاری ایرنا شد+سوابق
 • سرپرست سابق ایرنای کهگیلویه وبویراحمد مدیر خبرگزاری ایرنا در سوریه شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  • کارمند

  • 24 خرداد 1397 00:25
  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • 0 خبر
  • 0 نظر
  ^
  بیخود تخریب نفرمایید، این گونه خبرها فقط در جهت تخریب است و کار کسانی است که خودشان دنبال این پست بودند و حالا که محقق نشده سعی دارند با این گونه خبرها عقده خود را خالی کنند
  • گروه کاربری: ميهمان
  • آیدی یاهو:
  • تاریخ عضویت: --
  • وضعيت:
  • 0 خبر
  • 0 نظر
  ^
  آقای تقی زاده انسان بسیار سالم و گزینه مناسبی است
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای