مشروح اخبار
 » پس از 15 سال انتظار؛ پل سوم بشار یاسوج افتتاح شد+جزییات

فاز اول پل سوم بشار یاسوج پس از گذر از چند دولت و وزیر عاقبت با پیگیری مسوولان و تلاش مقامات دولت کنونی


پس از 15 سال انتظار؛ پل سوم بشار یاسوج افتتاح شد+جزییات

فاز اول پل سوم بشار یاسوج پس از گذر از چند دولت و وزیر عاقبت با پیگیری مسوولان و تلاش مقامات دولت کنونی، روز گذشته با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون عمرانی استاندار، نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بویراحمد، مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی افتتاح شد و به یک خواست دیرین مردم شهر یاسوج جامه عمل پوشانید.

به گزارش راک نیوز، با افتتاح رسمی فاز اول پل سوم بشار یاسوج ، یکی از خواست‌های قدیمی مردم منطقه تحقق یافت؛ خواستی که اگر چه بیش از چند سال برای تحقق آن زمان لازم نبود، اما مشکلات کمبود اعتبار و تملک ۲۱ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی اطراف آن سبب شد تا تکمیل این پروژه که از سال 82 شروع شده بود، به دلایلی ، سال‌ها به طول انجامید و  یکشنبه27خردادماه توسط استاندار افتتاح و بهره‌برداری از آن آغاز ‌شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: این پل به طول ۱۳۰متر و دارای ۲ دهانه ۲۵ متری و ۲دهانه ۴۵ متری است که ۲باند رفت و برگشت با عرض هر کدام ۱۱ متر دارد.

محمد علی علیمردانی افزود: :این پل با هدف کاهش بار ترافیکی در ورودی شهر یاسوج و ارتباط با دشت سررود جنوبی و روستاهای آن احداث  و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

رودخانه بشار، شهر یاسوج را به ۲بخش تقسیم کرده است و ۲ پل برای وصل کردن این بخش ها در دهه های گذشته ساخته شده بود.

برای عبور از رودخانه بشار و ارتباط با دشت سررود جنوبی، روستاهای اقماری و مناطق جنوبی کهگیلویه و بویراحمد تنها ۲ پل در جنوب شهر یاسوج احداث شده که یکی به مسیر رفت و دیگری به مسیر برگشت اختصاص دارد و جوابگوی ترافیک این شهر نیست. 

علیمردانی میزان قرارداد اجرای پل سوم بشار را افزون بر ۱۶۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: حدود۲۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری این پل اختصاص یافت که بخش عمده‌ای از آن در قالب اسناد خزانه است. 

وی ادامه داد: این طرح تاکنون ۳۵ میلیارد ریال هزینه در برداشته و عملیات ساخت آن در سال‌های اخیر به دلیل کمبود اعتبار و تملک ۲۱ هزار مترمربع از زمین‌های کشاورزی اطراف آن متوقف شده بود. 

علیمردانی افزود: ساخت این پل نقش مهمی در پدافند غیرعامل ایفا می‌کند به‌طوری‌که بار ترافیکی قسمتی از شهر یاسوج را که اکنون بر روی پل‌های شماره یک و دو است کم می‌کند. 

مدیرکل راه و شهرسازی كهگيلويه وبويراحمد با بیان اینکه با بهره برداری از باند اول این پل عملیات اجرایی باند دوم آن متوقف نمی شود افزود:تلاش می شود در صورت تامین اعتبار به موقع و لازم باند دوم آن تا پایان سال آینده به اتمام برسد.

به گفته علیمردانی 110 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل فاز دوم پل سوم بشار یاسوج نیاز است.

گفتنی است شهر یاسوج اکنون بیش از ۱۳۰هزار نفر جمعیت دارد و طول آن به بیش از ۱۸ کیلومتر رسیده درحالی‌که در ۳۰ سال گذشته تنها یک پل بر روی رودخانه بشار احداث شده است. تاریخ انتشار : 28 خرداد 1397» اخبار مرتبط:

 • پل سوم بشار یاسوج آماده بهره برداری شد
 • تحقق وعده مدیرکل راه و شهرسازی كهگيلويه وبويراحمد /در آستانه 15 سالگی پل سو ...
 • زمان بهره برداری فاز اول پل سوم بشار یاسوج اعلام شد+جزییات
 • سرپرست فرمانداری شهرستان بویراحمد: افتتاح پل سوم بشار یاسوج تا قبل از تعطیل ...
 • وعده ای که بعد از 14 سال محقق خواهد شد؛بهره برداری از باند اول پل سوم بشار ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg