مشروح اخبار


» انجام عمل آزاد کردن نخاع تحت فشار برای اولین بار در شهرستان کهگیلویهسرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت گفت: عمل آزاد کردن نخاع تحت فشار و اصلاح کجی و انحراف ستون فقرات برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت با موفقیت انجام شد.به گزارش راک نیوز" به نقل از  روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت؛ دکتر محمد طاها خادمی  افزود: بیمار 27 ساله مبتلا به ناهنجاری مادر زادی ستون فقرات برای اولین بار در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت تحت عمل جراحی سنگین و پیچیده قرار گرفت و نخاع آن آزاد و انحراف ستون مهره برطرف شد.

وی ادامه داد: این بیمار یک روز پس از انجام عمل، بدون نقص عصبی از تخت خارج و در بخش نوروسرجی(جراحی مغز و اعصاب) پیاده روی و نیز پس از 5 روز از بیمارستان مرخص شد.

جراح مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی (ره) نیز در ادامه با اشاره به انجام این عمل پیشرفته و سنگین اظهار داشت: این مرد 27 ساله دچار کجی ستون فقرات از کودکی بود که در چند سال اخیراین کجی ستون فقرات تشدید و در ماه های اخیر دچار ضعف اندام های تحتانی و اختلال در راه رفتن شده بود.

دکتر عبدالحمید براتی افزود: در بررسی ها، گرافی(تصویر برداری) وCT اسکن وMRi (تصویر برداری پیشرفته) وجود نقص مادر زادی در مهره T10 (دهمین مهره پشتی) به صورت عدم تشکیل نصف مهره(همی ورتبرا) و وجود یک دنده اضافی متصل به نصف مهره مشاهده شد.

وی اذعان داشت: دیسک و مهرهT10 و T11 روی نخاع فشار وارده کرده و باعث تغییر در نخاع شده بود، بیمار تحت عمل جراحی سنگین و پیشرفته به صورت برداشتن مهرهT10 ناقص و دنده اضافی و آزاد کردن نخاع از اطرافبه طور کامل قرار گرفت.

وی اذعان داشت: سپس 22 پیج و 11 مهره از مهرهT4 تا L3 جایگذاری شد و تمام ارتباطات و مفاصل مهره های پشتی و کمری شکسته و آزاد شد، سپس با استفاده از تغییر شکل ستون فقرات به فرم مناسب و مورد نظر ستون فقرات بیمار صاف شد.

دکتر براتی یادآور شد: بیمار با تست wake up (بیدار کردن بیمار در حالت خوابیده به شکم روی تخت جراحی و در وسط عمل جراحی در اتاق عمل) قرار گرفت و با تست عملکرد پاهای بیمار، مجددا بیمار بیهوش و عمل جراحی ادامه پیدا کرد.

به گزار وب دا؛ این جراحی 7 ساعت به طول انجامید و در ساعت پنجم بیمار به صورت کامل از بیهوشی خارج با انجام تست عملکرد پا مجددا تحت جراحی قرار گرفت.

روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) این موفقیت بزرگ را به جناب آقای دکتر براتی و تیم معالج این عمل بزرگ و پیشرفته تبریک عرض نموده و موفقیت روز افزون و سلامتی را برای این بیمار خواستار شد.

 

 تاریخ انتشار : 2 تیر 1397 10:39» اخبار مرتبط:

 • خارج کردن توده ۵ کیلوگرمی ازشکم یک بیمار دربیمارستان امام خمینی دهدشت +تصاو ...
 • اولین عمل موفق جراحی ستون فقرات با روش توراکوسکوپی درایران توسط پزشک کهگیلو ...
 • نخستین عمل جراحی به روش لاپاراسکوپی در گچساران انجام شد
 • نخستین جراحی مغز در بیمارستان شهید رجایی شهر دوگنبدان انجام شد
 • تردید در مرگ یک بیمار دهدشتی/ پرونده به پزشک قانونی ارجاع شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود