مشروح اخبار


» رونق تولید عسل در مناطق عشایری لنده/ معضل آب در مناطق عشایری را دریابیدرئیس امور عشایری شهرستان های کهگیلویه و لنده گفت: شرایط اقلیمی شهرستان زمینه تولید عسل را رونق بخشیده ، اما عشایر ما با کمبود آب دست و پنجه نرم میکند.


به گزارش راک نیوز از لنده، سید خداداد اجتهادی در جلسه کمیته آب شهرستان لنده به جایگاه آب در زندگی عشایری اشاره و یادآور شد: آب برای همه جوامع بشری از ضروریات بوده اما در حوزه عشایری این ضرورت دوچندان میشود.

وی افزود: در شهرستان لنده مناطق عشایری میزبان بیش از یک هزار عشایر بوده که نیازمند توجه و ساماندهی و ارائه خدمات ویژه در حوزههای مختلف از جمله آبرسانی، بهداشت و درمان و ... میباشند.

رئیس امور عشایری شهرستان های کهگیلویه و لنده تصریح کرد: ما توانستهایم برخی نیازمندیهای عشایری را به درستی ساماندهی و خدمات قابل توجهی در حوزه راه و آب به آنها ارائه دهیم ولی این مهم نیازمند توجه بیشتری میباشد.

اجتهادی ادامه داد: فاصله کم و نزدیکی مناطق سردسیری و گرمسیری یک فرصت ویژه برای شهرستان ما بوده که باعث شده عشایر در حوزه تولید محصولات و دامداری و تولید عسل مرغوب بتواند به جایگاه ویژه ای دست یابد و شاهد رشد این مهم باشیم.

وی خاطر نشان کرد: در طول سال عشایر با تولید بخش قابل توجهی از فرآورده های گوشتی و لبنی در سطح کشور جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده اند.

رئیس امور عشایری شهرستان های کهگیلویه و لنده در ادامه به وضعیت آب در مناطق عشایری اشاره و تصریح کرد: در راستای آبرسانی به عشایر و کشت گیاهان دارویی و ترویج پرورش زنبور عسل و دامداری نیازمند حمایت جدی مسؤولان شهرستانی و استانی هستیم که امیدواریم بتوانیم از فرصت حضور بنیاد مستضعفان در این حوزه نهایت استفاده را ببریم.

اجتهادی در پایان تصریح کرد: هم اکنون آبرسانی به حوزه عشایری به وسیله تانکر صورت می پذیرد.تاریخ انتشار : 14 تیر 1397 18:02» اخبار مرتبط:

 • رئیس اداره امورعشایری شهرستان های کهگیلویه، چرام و لنده: اعتبارات پاسخگوی ن ...
 • "سیل" ۳۵۰ کیلومتر از جاده‌های عشایری کهگیلویه و بویراحمد را تخریب کرد
 • 20 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت مناطق عشایری گچساران هزینه شد
 • 532 مخزن ذخیره آب برای مناطق عشایری گچساران
 • روستای عشایری قلعه بنی در شهرستان چرام در آتش سوخت
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود