مشروح اخبار
 » طی 3 سال گذشته:تعداد 8 نفر به علت غرق شدگی در کهگیلویه جان خود را از دست دادند

در سه سال گذشته 8 تن در کهگیلویه به علت غرق شدگی جان خود را از دست دادند که  از این تعداد 3 مورد در سال 94،دو تن در سال 95 و سه تن نیز در سال 96در مسیر ها و جاهای مختلف رودخانه مارون کهگیلویه جان دادند.


همه ساله خصوصاً در فصل تابستان اخبار زیادی از غرق شدن افراد شنیده می‌شود که برای تفریح و یا فرار از گرمای تابستان این افراد جان خود را از دست می‌دهند، و شاهد آبتنی‌هایی که بوی مرگ می‌دهند هستیم، در این خصوص گفت‌وگویی داریم با دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کهگیلویه  که در زیر می‌خوانید.

به گزارش راک نیوز "دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان کهگیلویه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با شروع شدن فصل تابستان و گرمی هوا گردشگران زیادی برای تفریح به حاشیه سدها، کانال‌ها و رودخانه‌ها به ویژه رودخانه مارون در کهگیلویه می‌آیند که متاسفانه برخی شهروندان و گردشگران با بی توجهی به تابلوهای هشداردهنده، نا آشنا بودن با رودخانه و تسلط نداشتن به فن شنا اسیر موج‌های خروشان رودخانه می‌شوند.

خادمی بیان کرد: در سه سال گذشته 8 تن در کهگیلویه به علت غرق شدگی جان خود را از دست دادند که  از این تعداد 3 مورد در سال 94، دو تن در سال 95 و سه تن نیز در سال 96 در مسیرها و جاهای مختلف رودخانه مارون کهگیلویه بر اثر غرق شدگی جان دادند که البته  یکی از غرق شدگی‌ها نیز در سد مارون رخ داده بود.

وی ادامه داد: به دلایل کاملاً علمی هرگز نباید در این گونه محیط‌های آبی شنا کرد حتی اگر قهرمان شنا و مجهز به بهترین وسایل ایمنی باشید و شنا کردن در این محیط‌های آبی مطلقاً ممنوع است.

خادمی  افزود:  همواره آدرس دقیق محلی که برای شنا کردن انتخاب کرده‌اید را بدانید و مطمئن باشید همواره یکی از همراهان شما که به تلفن دسترسی دارد بیرون از آب حضور داشته باشد و متوجه وضعیت شما در آب باشد، البته وضعیت آنتن دهی را نیز در نظر بگیرید و هرگز در محلهای دورافتاده شنا نکنید!

به گزارش کبنا از دهدشت، در مقابل خواهش‌های بی مورد دیگران جهت شنا در محلی که آن را برای جانتان ایمن نمی‌دانید، یا حتی ذره‌ای شک دارید که مهارت یا اعتماد به نفس لازم برای شنا در این مکان را دارید، قاطعانه «نه» بگویید و تسلیم خواست دیگران نشوید. بسیاری از افرادی که در آب غرق می‌شوند اصلاً قصد ورود به آب را نداشته‌اند. در عین حال خود شما نیز هرگز دیگران به‌ویژه کودکان را تشویق یا مجبور نکنید که فراتر از حدی که احساس ایمنی می‌کنند، وارد آب شوند!

تاریخ انتشار : 19 تیر 1397 02:43» اخبار مرتبط:

 • مرگ 8 نفر در کهگیلویه و بویراحمد به دلیل غرق شدگی
 • جوان 17 ساله در رودخانه بشار یاسوج غرق شد
 • مرگ دردناک تازه داماد دهدشتی در مارون +توضیحات یک مقام مسئول
 • دومین قربانی غرق شدگی درکهگیلویه جان باخت/مرگ برادر 10 روز پس از خواهر
 • غرق شدن مرد گچسارانی در رودخانه "زهره "کهگیلویه وبویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس