مشروح اخبار
 » تذکر شورای امنیت به رئیس جمهور ایران و آمریکا

 «اولف اسگوک» رئیس شورای امنیت سازمان ملل و نماینده سوئد در این سازمان از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران خواست از تبادل اتهامات لفظی علیه یکدیگر خودداری کنند و به تنش‌های منطقه اضافه نکنند.


رئیس شورای امنیت سازمان ملل از روسای جمهور آمریکا و ایران خواست از تنش لفظی رسانه‌ای خودداری کنند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری کویت، «اولف اسگوک» رئیس شورای امنیت سازمان ملل و نماینده سوئد در این سازمان از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران خواست از تبادل اتهامات لفظی علیه یکدیگر خودداری کنند و به تنش‌های منطقه اضافه نکنند.

وی خطاب به روحانی و ترامپ گفت که از تبادل تنشهای رسانه‌ای دوری کنند چرا که منطقه نیازمند کاهش تنش است نه افزایش آن.

اسگوک در پاسخ به سوالی در همین زمینه به خبرنگاران گفت: تبادل اتهامات از طریق رسانه‌ای بین روسای جمهور ایران و آمریکا نگران کننده است.

وی تاکید کرد که در جلسه فردای شورای امنیت سازمان ملل درباره این موضوع بحث خواهد شد.

پس از ماهها اتهام زنی و تهدید ترامپ و دیگر مقامات دولت آمریکا علیه ایران، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز یک شنبه به این تهدیدها پاسخ داد.

رئیس جمهور ایران در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور گفته بود: «امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد. آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم ؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است»

این سخنان رئیس جمهوری ایران با واکنش توئیتری ترامپ در همان روز منجر شد.

او در توییتر خطاب به روحانی نوشت: «دیگر هیچ وقت ایالات متحده را تهدید نکن، وگرنه با عواقبی مواجه می‌شوی که مشابه آن قبلاً بر سر عده انگشت شماری در تاریخ آمده است. ما دیگر کشوری نیستیم که صحبت‌های جنون آمیز شما درباره خشونت و مرگ را تاب بیاوریم. محتاط باش».

این اظهارات ترامپ علاوه بر واکنش رسانه ای گسترده در سراسر جهان و ایران، از سوی مقامات رسمی ایران نیز پاسخ داده شد.

آقای ظریف در پیامی در صفحه توئیتر خود به ترامپ یادآوری کرد که «درشت‌گویی‌های» او برای ملت ایران تازگی ندارد و گوش آنها در طول ۴۰ سال گذشته به چنین لفاظی‌هایی عادت کرده است.

وی در بخشی پیام خودش هم احتمالاً به درشت‌گویی‌های چند ماه پیش «دونالد ترامپ» علیه رهبر کره شمالی اشاره کرده است.

ظریف نوشت: «ما تحت تأثیر قرار نگرفتیم. دنیا چند ماه پیش، درشت‌گویی‌های خشن‌تری شنید؛ ایرانی‌ها هم چهل سال است که [چنین درشت‌گویی‌هایی]-البته از نوع متمدنانه‌تر آن را-شنیده‌اند. ما قدمتی به درازای یک هزاره داریم و شاهد افول امپراطوری‌ها بوده‌ایم، از جمله امپراطوری‌ خودمان که بیش از طول عمر برخی کشورها دوام آورد. محتاط باشید.»تاریخ انتشار : 2 مرداد 1397» اخبار مرتبط:

 • فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد: آزادی خرمشهر به واسطه نیروی ایمان رزم ...
 • فوری /ترامپ از برجام خارج شد
 • آمریکا خواستار نشست فوری سازمان ملل با محور تحولات ایران شد
 • موج گسترده اعتراض ها در فضای مجازی به تحریف نام خلیج فارس توسط ترامپ
 • تاجگردون ؛اروپا بیشترین آسیب را از پیروزی ترامپ متحمل می‌شود/بروز تنش اقتصا ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg