مشروح اخبار
 » واحدهای پذیرایی بین راهی استان کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی می شوند

فیلی ادامه داد: برخی از این واحدهای پذیرایی که در قالب اردوگاه‌های گردشگری و خدمات رفاهی هستند به صورت غیرقانونی و بدون مجوزهای لازم از سوی دستگاه‌های مختلف نظارتی ایجاد شده‌اند.


به گزارش راک نیوز "عزیز فیلی در کارگروه گردشگری استان، تاکید کرد: کمیته ‌ای با حضور منابع طبیعی، حمل و نقل و پایانه‌ها، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی با محوریت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری تشکیل و نسبت به ساماندهی واحدهای پذیرایی بین راهی اقدام کنند.فیلی اظهار داشت: فرمانداران هر شهرستان نیز باید با قوت و جدیت در این راستا ورود و نسبت به شناسایی و شناسنامه دار کردن این واحدها اقدام نمایند.

وی یادآور شد: بیش از ۱۲۰ واحد پذیرایی و اردوگاهی بین راهی در سطح جاده‌های ارتباطی استان که بدون مجوز و غیرضابطه مند مشغول فعالیت هستند به چالشی جدی برای مردم و دستگاه‌های مختلف تبدیل شده‌اند.

فیلی ادامه داد: برخی از این واحدهای پذیرایی که در قالب اردوگاه‌های گردشگری و خدمات رفاهی هستند به صورت غیرقانونی و بدون مجوزهای لازم از سوی دستگاه‌های مختلف نظارتی ایجاد شده‌اند.

معاون عمرانی استانداری ابراز داشت: برخی از این واحدهای پذیرایی موجب بروز مشکلات و خطراتی در زمینه ایمنی راه‌ها، تخریب منابع طبیعی و چالش‌های زیست محیطی در استان شده‌اند.

وی تصریح کرد: برخی از این واحدها حتی به صورت شبانه اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز و تولید زغال می‌کنند که برای تعدادی نیز در همین راستا پرونده تشکیل و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هم گفت: این تعداد واحد پذیرایی بین راهی در سطح جاده‌های استان هم اینک بدون کمترین نظارت در بخش‌های مختلف مشغول فعالیت هستند.

محمود باقری اظهار داشت: این واحدها و اردوگاه‌های تفریحی و خدماتی سال ها بدون مجوز اقدام به ساخت‌ وساز در حاشیه جاده‌ها کرده‌اند و هیچ اهرم نظارتی برای کنترل و شناسایی و ساماندهی آنان تاکنون وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه، ۷۱ مورد از این واحدها در جاده‌های بین راهی در شهرستان بویراحمد است، گفت: با توجه به اشتغالزایی حدود ۵۰۰ نفر در این مراکز و واحدها باید قبل از برخوردهای قضایی از طریق راهکارهای قانونی و منطقی نسبت به آگاه کردن صاحبان این واحدها برای گرفتن مجوزهای لازم و شناسنامه دار کردن آنها اقدام کرد.

اختصاص یک هزار متر زمین برای ایجاد بازارچه سنتی صنایع دستی در یاسوج، همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی، خدمات رسان و نظارتی برای احداث واحدهای بوم گردی در مناطق روستایی و حاشیه شهرها و همچنین همکاری دستگاه‌های نظارتی به ویژه منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی برای ایجاد شهرک گردشگری سلامت از دیگر مصوبات و دستورکارهای مهم نشست کارگروه گردشگری امروز استان بود.

تاریخ انتشار : 25 شهریور 1397» اخبار مرتبط:

 • آمادگی کهگیلویه و بویراحمد برای میزبانی از مسافران و گردشگران نوروزی
 • در کارگروه کمیته فنی اشتغال استان مطرح شد: اختصاص 20 میلیارد تومان به اشتغا ...
 • 14 اقامتگاه بوم گردی در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود
 • مدیرکل گردشگری استان خبرداد:تور گردشگری یک روزه برای خبرنگاران کهگیلویه و ب ...
 • دسترسی به اطلاعات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با گوشی تلفن همراه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg