مشروح اخبار


» مسکن مهر کهگیلویه و بویراحمد در ایستگاه پایانی/واگذاری۲ هزار واحد مسکن مهر در دهه فجر/جزییاتمسکن مهر از تعهدات دولت نهم و دهم برای خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد بود که در استان کهگیلویه و بویراحمد تعهد راه و‌شهرسازی برای احداث مسکن مهر بیش از ۵ هزار واحد بود.


به گزارش راک نیوز به نقل از فارس، مسکن مهر از طرح‌های دولت‌‌های نهم و دهم برای خانه‌دار کردن قشرهای کم‌درآمد بود، در استان کهگیلویه و بویراحمد تعهد اداره کل راه و شهرسازی ایجاد ۵ هزار و ۱۱۵ واحد مسکن مهر بود.

در استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ هزار و ۸۸۲ واحد مسکن مهر و خود مالکی احداث شده  که در سال‌های سال 93 و ۹۴ حدود یک هزار و ۷۹۰ واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان شد.

 هجیر افشون مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مسکن مهر گفت: پروژه مسکن مهر از مصوبات دولت قبل بود که به دلیل مشکلات تامین زمین سال ۸۸ در استان محقق و عملیات اجرایی آن  از سال ۸۹ آغاز شد.

وی در خصوص روند طولانی شدن احداث و واگذاری مسکن مهر گفت: مشکلات ارزی کشور، آورده‌های مردمی، قطع یارانه ها و پایین بودن قیمت پیشنهادی پیمانکاران از جمله دلایل فرسایشی شدن پروژه مسکن مهر است.

اما سید عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و‌ شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت مسکن مهر به خبرنگار فارس گفت: راه و شهرسازی تعهدات خود در پروژه مسکن مهر را به صورت 100 درصدی انجام داده و تنها انشعابات  این واحدها مانده که در نشست شورای مسکن مصوب کردیم مشکل انشعابات این واحدها توسط دستگاه‌های خدمت‌رسان رفع شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ظرف هفته‌های گذشته برنامه‌ریزی‌ برای رفع این مشکلات صورت گرفت و اراده برای تکمیل انشعابات در بین دستگاه‌های خدمات‌رسان وجود دارد.

نژاد صفوی با بیان اینکه تعدادی از واحدهای مسکن مهر در گذشته واگذار شده، گفت: با رفع انشعابات گاز،برق و آب مسکن مهر در تمام نقاط استان ، قریب به 80 درصد واحدهای مهر در دهه فجر به متقاضیان واگذار می‌شود.

این مسوول عنوان کرد: بخشی از مسکن مهر معارضاتی دارد، عده‌ای از متقاضیان مسکن مهر که ثبت‌نام کرده‌اند آورده خود را تکمیل  و به روز نکردند که برای این افراد مهلتی مشخص شده و در صورتی که مراجعه نکنند و آورده آنها به روز نشود افراد دیگری جایگزین می‌شود.

وی با بیان اینکه اولویت واگذاری مسکن مهر با خانواده ایثارگران و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است، در خصوص کیفیت مسکن مهر گفت: اکثر واحدهای مسکن‌های مهر خوب ساخته شده، اگر واحدها مشکلی داشتند سعی کردیم آنها را رفع کنیم اما در مجموع  مسکن مهر پروژه قابل قبولی است.

 

همچنین نوید موسوی معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت حل انشعابات مسکن مهر حدود 2 هزار واحد در دهه فجر به متقاضیان واگذار می‌شود.

عزیر فیلی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در خصوص پروژه مسکن مهر گفت: مشکل انشعابات مسکن مهر شهرهای دهدشت و گچساران بیشتر از یاسوج است که مقرر کردیم دستگاه‌های خدمات‌رسان مشکل انشعابات را حل و به شورای مسکن اعلام کنند.

وی در خصوص مشکل مسکن ایثارگران و بنیاد شهید گفت: در گچساران و یاسوج مشکلات مسکن مهر جامعه ایثارگری وجود دارد که شهرداری‌ها و بنیاد شهید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند، ضمن اینکه دستگاه‌ها ملزم هستند انشعابات و پروانه مسکن محرومان در گچساران ،کهگیلویه و یاسوج را رایگان تحویل دهند.تاریخ انتشار : 14 آذر 1397 18:20» اخبار مرتبط:

 • مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد: نظارت دفتر فنی بر عملکرد را ...
 • 1686واحد مسکن مهر در کهگیلویه و بویراحمد آماده واگذاری است
 • واگذاری حدود ۲ هزار واحد مسکن مهر در استان کهگیلویه وبویراحمد/جزییات
 • سه هزار و 402 واحد مسکن مهر در کهگیلویه و بویراحمد آماده واگذاری است
 • 368 واحد مسکن مهر گچساران آماده واگذاری است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود