مشروح اخبار
 » سامانه ستاد و برنامه جامع اصلاح نظام اداری و میز خدمت در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی استان

علی محمد احمدی در چهارمین نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان، تاکید کرد: سه موضوع میزخدمت، سامانه ستاد و برنامه جامع اصلاح نظام اداری با جدیت در دستور کار مدیران دستگاه های اجرایی استان قرار گیرد.


به گزارش راک نیوز : استاندار کهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: هر دستگاهی که در این سه مولفه کوتاهی کند عملکرد آن در ارزیابی جشنواره شهید رجایی لحاظ خواهد شد، مشمول جریمه عدم تخصیص اعتبار می گردد و متخلف اداری نیز محسوب می شود.

احمدی با بیان اینکه، نباید در انجام امور و خدمت به مردم به دنبال دیوان سالاری باشیم، تاکید کرد: هرگونه تعلل و کم کاری در امور مردم را نمی پذیرم و برای سرعت بخشیدن به کار مردم توصیه می کنم که مچک گیری هم بشود.

استاندار تاکید کرد: در پایان آذر ماه جاری از ۱۰ دستگاه اجرایی بازدید میدانی در خصوص اجرای میزخدمت به عمل خواهم آورد و کسانی که در این خصوص اقدام نکرده باشند، مشمول تخصیص اعتبار سال جاری نخواهند شد.

احمدی به موضوع اهمیت سامانه ستاد اشاره کرد و گفت: مهمترین هدف در این سامانه بحث شفاف ‌سازی است که اطلاعات خریدهای تضمینی دستگاه‌های دولتی در سال جاری و برای سال آینده مورد کنترل و نظارت قرار گیرد و کوتاهی در این خصوص نیز پیگردهای مراحل قبلی را خواهد داشت.

استاندار تاکید کرد: ذی حسابان همه دستگاه های اجرایی اطلاعات کاملی در خصوص میزان معاملات دستگاه مربوطه و اینکه چقدر آن از طریق سامانه ستاد بوده را تهیه تا در جلسه بعدی ارائه شود.

وی در خصوص اجرای طرح جامع اصلاح نظام اداری هم گفت: برای اینکه گام به گام جلو برویم از ۱۰ مورد خواسته شده در این طرح یک مورد آن را سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان انتخاب و با ملزم کردن دستگاه ها جهت اجرا ابلاغ نماید.

استاندار با بیان اینکه، یک جلسه فوق العاده برای پیگیری میزخدمت و سامانه ستاد دی ماه برگزار شود، تاکید کرد: سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان حضور شخص و به موقع مدیر در جلسات را کنترل و در ارزیابی جشنواره شهید رجایی قرار دهد.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان هم گفت: در این نشست چهار دستور کار داشتیم که شامل بررسی میزان تحقق مصوبات جلسات قبل، مطرح کردن ۱۰ برنامه طرح اصلاح نظام اداری، دستورالعمل امتیاز دهی شاخص های عمومی و گزارشی از دولت الکترونیک است.

حسن نوروزی با بیان اینکه، کلیه معاملات کوچک، متوسط و بزرگ در دستگاه های اجرایی باید از طریق سامانه ستاد انجام شود و این امر الزامی است، افزود: تاکنون یکهزار و ۴۴۲ فروشنده بخش خصوص در این سامانه شرکت کرده اند که استان در این رابطه رتبه ۱۸ را میان استان ها دارد.

وی اظهار داشت: طرح جامع اصلاح نظام اداری با هدف تبدیل دولت به دولتی کارآ، اثربخش و چابک و با اهداف کمی، کیفی و راهبردی در قالب ۱۰ برنامه ابلاغ شده است بطوریکه تا پایان سال ۱۳۹۹ حدود ۱۲ درصد حجم دولت کاهش یابد.

نوروزی اظهار داشت: توسعه دولت الکترونیک، واگذاری و رقابتی کردن ۵۰ درصد خدمات اداری، صیانت از حقوق شهروندی، ارتقای مدیریت بهره وری، موضوع نظارات ها و ارزیابی ها از دیگر برنامه های ابلاغی طرح جامع است که باید مورد توجه قرار گیرندتاریخ انتشار : 15 آذر 1397 16:20» اخبار مرتبط:

 • دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد ؛ارزیابی دستگاه های اجرایی در جشنواره شهيد رجا ...
 • استاندار کهگیلویه وبویراحمد: برنامه ریزی برای مدیریت بهره وری آب/شتاب در وا ...
 • مدیران استان باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشند
 • توزیع و تخصیص اعتبارات در سطح شهرستان های استان باید متوازن باشد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس