مشروح اخبار
 » برگزاری نمایشگاه بزرگ استانی کتاب از سوم تا هشتم بهمن ماه در یاسوج

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب استان از سوم تا هشتم بهمن ماه در مرکز استان خبر داد.


به گزارش راک نیوز ، رضا دهبانی پور در نشست با خبرنگاران، افزود: نمایشگاه بزرگ استانی کتاب با پوشش ۲۲۰ ناشر یک رویداد بسیار مهم محسوب می شود و همکاری همه دستگاه ها در این حوزه ضروری است.

دهبانی پور با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در محل نمایشگاه دائمی شهر یاسوج، اظهار کرد: تخفیف ۳۰ درصدی با پوشش خرید بن از نمایشگاه عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه رسانه های دیجیتال در کنار نمایشگاه برپا خواهد شد، ابراز داشت: همچنین چند غرفه نیز برای ارائه ظرفیت و محتوای رسانه ها تخصیص خواهد یافت.

دهبانی پور همچنین از پوشش ۱۱تا ۱۴ فیلم در جشنواره فیلم فجر از تاریخ ۱۲ بهمن ماه در استان خبر داد و گفت: تلاش می شود از ظرفیت هنرمندان برجسته کشور نیز در این جشنواره استفاده شود.

وی افزود: با در نظر گرفتن ایام فاطمیه، جشنواره موسیقی فجر نیز در استان اجرایی می شود.

دهبانی پور با اشاره به رشد فعالیت های فرهنگی در چهار دهه گذشته، تصریح کرد: در حوزه فرهنگی سرمایه گذاری ما کم است.

وی افزود: آسیب شناسی حوزه فرهنگ مورد تاکید است و باید دید ضعف ها و نقصان ها کجا بوده و آفت زدایی انجام شود

دهبانی پور با بیان اینکه امروز در استان پوشش ۲۰ جشنواره فجر را داشته ایم، گفت: این مهم بیانگر این است که استان در این قیبل محورها برجسته و توانمند است و این مهم در گذشته استان وجود نداشته است.

دهبانی پور تصریح کرد: امروز برای استعداد یابی و پرورش نیروها سینمای جوان در استان فعال است، اما در حوزه فضای فیزیکی سینما مشکل داریم.

وی ابراز داشت: در حوزه تجسمی کاریکاتوریست ها، عکاسان و خوشنویسان ما در عرصه های بین المللی می درخشند و این از خروجی های پس از انقلاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه موسیقی به معنای تولید آلبوم در گذشته استان وجود نداشته است، ابراز داشت: تولید آلبوم ها، ایجاد آموزشگاه های موسیقی و استعداد یابی نیز در چهار دهه اخیر عملیاتی شده است.

دهبانی پور گفت: در حوزه های مذهبی نیز بیش از ۶۰۰ کانون مساجد در استان فعال است و تزریق اقلام فرهنگی در این بخش نیز انجام می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه های هنر هشتگانه در گذشته بسیار فقیر بودیم، از تولید ۸۰۰ عنوان کتاب در استان بعد از انقلاب خبر داد وگفت: ظرفیتی در این حوزه پیش از انقلاب وجود نداشت و این توسعه شکل گرفته اتفاق بسیار خوبی است.

دهبانی پور خرید از مؤلفین را از دیگر اقدامات حمایتی دانست و از برگزاری برنامه انتخاب کتاب تر سال یا دو سالانه خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به اهمیت کسب مجوز توسط رسانه های بدون مجوز، تصریح کرد: رسانه ها در آگاهی بخشی به جامعه نقش اساسی دارند و فعالیت بر محور قانون نیز در فعالیت ها مورد تاکید است.

وی از فعالیت ۴۰ پایگاه خبری مجوز دار در استان خبر داد و گفت: هدفگذاری کمک به این حوزه نیز انجام خواهد شد.

تاریخ انتشار : 24 دی 1397 17:28» اخبار مرتبط:

 • تحقق عدالت فرهنگی رویکرد اصلی برگزاری نمایشگاه های کتاب در استانهاست
 • افتتاح هفدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کهگیلویه و بویراحمد
 • فیلم‌های جشنواره فجر در یاسوج و دهدشت اکران می شود
 • در نشست خبری مطرح شد برنامه‌های متعدد فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویرا ...
 • تلاش برای برگزاری روز فرهنگ و هنر شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای