مشروح اخبار
 » آسمان کهگیلویه و بویراحمد بارانی می شود/جزییات

براساس پیش بینی های هواشناسی، سامانه بارشی در روزهای آینده وارد کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد که سبب بارندگی هایی در نقاط مختلف استان می شود.به گزارش راک نیوز ، کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه بارشی جدیدی در استان فعالیت خواهند کرد که براساس آن وضعیت بارش ها طی روزهای آتی مشخص خواهد شد.
ولی بهره مند اظهار داشت: تحلیل و بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر نفوذ سامانه بارشی جدیدی از روز شنبه به استان بوده که پیامد آن ابتدا افزایش ابر و به دنبال آن بارش باران، رعد و برق، در مناطق مستعد تگرگ و بارش برف است.
وی افزود: شدت بارش ها در کهگیلویه و بویراحمد در روز های شنبه و یکشنبه خفیف پیش بینی می شود و در روزهای دوشنبه و سه شنبه شدت بیشتری می یابند.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: این سامانه بارشی از روز شنبه به جو استان وارد و به تدریج روز سه شنبه خارج خواهد شد.
بهره مند ابراز داشت: ظرف این مدت اختلال در تردد جاده ای به سبب کاهش دید افقی دور از انتظار نخواهد بود.
در 24 ساعت گذشته امامزاده جعفر با بیشینه دمای 21 درجه سانتی گراد گرمترین و یاسوج با کمینه دمای 4.4- درجه سانتی گراد سردترین نقاط استان بوده اند.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: براین اساس روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته بعد بارشی در سطح استان پیش بینی نمی شود.
وی عنوان کرد: لازم به توضیح است که این وضعیت بر اساس نقشه های آینده نگری امروز است چنانچه تغییراتی در نقشه های آینده به وجود بیاید حتما اطلاع رسانی لازم از طرف اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد صورت می گیرد.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در ضمن طی روزهای آینده در صورت تثبیت نقشه های پیش یابی اطلاعیه و اخطاریه های مورد نیاز داده خواهد شد.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تا دهم بهمن ماه امسال در یاسوج 662/7 ، سی سخت 606/1، دهدشت 577/6 ، لیکک 494/6، دوگنبدان 447/1 و امام زاده جعفر 440/3 میلی متر باران بارید.
بهرمند افزود: میزان بارندگی در مدت مشابه سال گذشته در یاسوج 97/7 میلی متر،سی سخت 103/1 ،دهدشت 102/4 ،گچساران 62/3 ،لیکک 121/8 و در منطقه امامزاده جعفر 57 میلیمتر بوده است.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان 160 هزار هکتار زمین زراعی و 2 میلیون واحد دامی دارد.

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1397 14:26» اخبار مرتبط:

 • بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود/جزییات
 • سامانه بارشی جدید وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود/جزییات
 • آسمان کهگیلویه و بویراحمد از سه شنبه بارانی می شود/جزییات
 • آسمان کهگیلویه و بویراحمد بارانی می شود/جزییات
 • ورود سامانه بارشی جدید به کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام