مشروح اخبار


» بهره برداری از ۶ پروژه روشنایی خورشیدی در شركت بهره برداری نفت و گاز گچسارانکارشناس مدیریت انرژی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از راه اندازی و بهره برداری6 پروژه روشنایی خورشیدی در مجموعه های نفتی این خبر داد.


به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران؛در راستای بهینه سازی و استفاده از انرژی پاک،جهت روشنایی مجموعه های نفتی فاقد دسترسی به شبکه برق سراسری،با توجه به عدم توجیه اقتصادی استفاده از این شبکه ها با بکارگیری از سلول های خورشیدی تعداد ۶پروژه روشنایی به بهره‌برداری رسید. 

به گفته علی جان زاده کارشناس مدیریت انرژی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران ،این روش در مجموعه های نفتی سولابدر ،چلینگر ،بخش بی بی حکیمه ۱ و مجموعه های نفتی شماره ۱۵۷,۲۱۳,۱۹۶,و ۲۸در گچساران اواخر سال ۱۳۹۶ اجرا و در سال ۱۳۹۷ به بهره برداری رسید . 

وی افزود:این مهم علاوه بر سود و صرفه اقتصادی کلان در راستای دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی ، باعث رضایتمندی همکاران در این مجموعه ها نیز شده است.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های مهم زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایران است.

این شرکت با بهره گیری و توانمندی از 10 واحد بهره برداری، پنج کارخانه نمک‌زدایی در مدار، 2 کارخانه نمک‌زدایی در دست اقدام، 11 ایستگاه فشار و تزریق گاز، سه مجتمع بزرگ پالایشگاهی گاز و گازمایع، سیستم گاز آغار و دالان مشتمل بر ۱۲ دستگاه شیرگاه و لخته گیر مایع و چندین واحد آزمایشگاه شیمیایی، 6 واحد آبرسان، حدود 110 تفکیک گر سرچاهی و بوستری، 3 ایستگاه برق فشار قوی و بیش از ۶۷۰۰ کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ دارد.

یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون فوت مکعب گاز خشک و ۳۵ هزار بشکه مایعات گازی از نوع نفتا به‌صورت روزانه در این شرکت تولید می‌شود.تاریخ انتشار : 28 بهمن 1397 08:44» اخبار مرتبط:

 • تولید نفت گچساران به 620 هزار بشکه در روز رسید
 • مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران خبر داد؛تولید روزانه نفت گچسار ...
 • ظرفیت تولید نفت گچساران به 635 هزار بشکه در روز خواهد رسید
 • 2 واحد نمکزدایی در گچساران بهره برداری می شود
 • سهم عمده ی نفت و گاز گچساران در تأمین درآمدهای اقتصادی کشور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام