مشروح اخبار
 » فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد: گرمسیری و سردسیری در گزینش فرماندهان و مسؤولان سپاه جایگاهی ندارد

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که در بکارگیری نیروها و فرماندهان در سپاه فتح هیچ‌گاه به موضوعات سردسیری و گرمسیری توجه نمی‌کنم، گفت: چطور در جنگ و دفاع مقدس بحث سردسیری و گرمسیری نبود اما در تقسیم غنایم به دنبال سردسیر و گرمسیر هستیم.به گزارش راک نیوز به نقل از  فارس ، سردار حمید خرمدل صبح امروز در همایش ریش‌سفیدان و معتمدین  شهرستان بویراحمد اظهار کرد: وقتی در رابطه با استان‌های قومی و قبیله‌ای صحبت می‌شود ذهن‌ها به سمت منفی کشیده می‌شود در حالی که این استان‌ها ظرفیت‌های زیادی دارند‌.

وی گفت: این مردم یک خصوصیات بی‌نظیر دارند که برگرفته از سنت‌هاست که یکی از آن‌ها مهمان‌نوازی است مردمی که از سفره و نان خود برای احترام به مهمان می‌گذرند و یا این که مردم در مناسبت‌ها مثل عاشورا و اربعین برای امام حسین هر چه دارند در طبق اخلاص می‌گذارند و وقتی دشمن به کشور حمله کرد حماسه‌آفرینی کردند.

وی با قدردانی از ایل بزرگ بهمئی در برگزاری یادواره ۶۵۰ شهید ایل بهمئی اظهار کرد: ایلات و طوایف مردم شریف و نجیبی هستند که از معاشرت با آنها لذت می‌بریم اما متاسفانه در بزنگاه‌هایی مسائل دیگر بر موضوعات اصلی و حسنه غلبه می‌کند‌.

فرمانده سپاه فتح با اشاره به این که باید خوبی‌ها و حسنات ایل‌ها و طوایف استان را بزرگنمایی کنیم، افزود: باید میثاق ببندیم که برخی موضوعات را تکرار نکنیم چرا باید مشکلاتی را که به راحتی می‌توان از طریق ریش سفیدی حل کرد به گونه‌ای دیگر رفتار کرد.

خرمدل خاطرنشان کرد: اگر از ظرفیت‌های قومی و قبیله‌ای استفاده کنیم بیشتر مشکلات استان را می‌توان برطرف کرد بنابراین باید برخی از آداب و رسوم را کنار بگذاریم.

فرمانده سپاه فتح یکی از کارها را راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه در بین ایلات و طوایف دانست و گفت: چرا باید در برخی دعواها و نزاع‌ها حضور داشته باشیم اما در کارهای عام‌المنفعه شرکت نکنیم.

وی تعطیل کردن بسیاری از کارها را به دلیل برخی رسوم از جمله حضور در برنامه‌های ختم و عزاداری و فاتحه‌خوانی خاطرنشان کرد: چرا باید در استخدام‌ها به طوایف تکیه کنیم و از واژه‌هایی مثل سردسیری و گرمسیری استفاده کنیم.

خرمدل با بیان این که در بکارگیری نیروها و فرماندهان در سپاه فتح هیچ‌گاه به موضوعات سردسیری و گرمسیری توجه نمی‌کنم افزود: چطور در جنگ و دفاع مقدس بحث سردسیری و گرمسیری نبود اما در تقسیم غنایم به دنبال سردسیر و گرمسیر هستیم.

فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از رویکرد طایفه‌ای که در فضای مجازی استان ایجاد شده است افزود: افتخار و عزتی که امروز قوم لر دارد مربوط به شهداست و امروز هر قوم و طایفه‌ای که می‌خواهد به خود افتخار کند باید به شهدای خود افتخار کند.

وی با بیان این که چرا طوایف و ایلات به افراد مستضعف و محروم و بی‌بضاعت خود کمک نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: چرا نباید در طوایف به زنان محروم سرپرست خانوار کمک کنند اما اگر دعوا و نزاعی صورت گرفت همه در میدان حاضر می‌شوند.

خرمدل با بیان برخی از دردها اظهار کرد: چرا باید در برخی روستاها به دلیل مشکلات مختلف عده زیادی کشته شوند و در مدارس از دانش‌آموزان حرف‌های آن چنانی بشنویم.

وی در زمینه ایجاد امنیت در استان اظهار کرد: بعد از کیش دومین منطقه امن کشور هستیم اما درد مزمن ما این است که به دلایل مختلف بیکاری در استان زیاد است در خواست ما این است که باید از ظرفیت‌های قوم و قبیله در استان به خوبی استفاده کنیم چرا که استان شایسته اتفاقات مثبت و رسیدن به توسعه و  دوری از محرومیت است.تاریخ انتشار : 26 اسفند 1397 12:30» اخبار مرتبط:

 • سیاست‌زدگی عامل فقر و معضلات اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد است
 • مردم کهگیلویه و بویراحمد شایسته خدمات شبانه‌روزی مسئولان هستند
 • معتمدان و سران طوایف نقش مهمی در تامین امنیت و حل معضلات اجتماعی دارند
 • فقر فرهنگی ریشه بسیاری از مشکلات در کهگیلویه و بویراحمد است
 • درگذشت بانوی مصلح ایل و همسر واقف بزرگترین موقوفه کهگیلویه و بویراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس