مشروح اخبار
 » جوابیه روابط عمومی شرکت گاز استان ؛ گازموتور توسعه

توپ و تشرهای گوهرگانی در حالی به فضای رسانه ای درج کرد که ذهنیت جامعه از معاون اقتصادی استاندار هرگز با توپ و تشر پاک نخواهد شد. 


به گزارش خبرنگار راک نیوز از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد؛ روابط عمومی درپاسخ به اتفاقات رخ داده در روزهای گذشته نوشت: 
  
- شرکت گازاستان در راستای مسئولیت اجتماعی خویش در جهت کمک به تحقق شعار سال (رونق تولید) ، اقدام به گازرسانی رایگان به صنایع مصوب شورای اقتصاد ( تعداد ۸۴ واحد صنعتی) در استان طی پکیجی با هزینه بالغ بر یکصد میلیارد ریال نموده است که همگی در حال اجرا می باشند .
- بدون شک کمکی که این امر به صنایع استان می کند در سالهای اخیر امری کم نظیر خواهد بود و صاحبان صنایع اين خدمت صادقانه و بدور از هياهوي رسانه اي را فراموش نخواهند کرد .
- اخیرا در خصوص کارخانه آجر دهدشت موضوعی مطرح شده است مبنی بر عدم همکاری شرکت گاز استان ، که جهت تنویر افکار عمومی نکاتی چند معروض می دارد :
برای شرکت نماسازان از بدو تاسیس تاکنون ۴۲ فقره فیش گاز با مجموع ۱۶/٥ میلیارد ریال صادر گردیده که تاکنون۴ میلیارد ریال پرداخت شده است .  
از همان ابتدای شروع به کار این واحد تولیدی ، مذاکرات و مهلت های مختلف از طرف مسئولین وقت شرکت به این کارخانه داده شد بلکه از افزایش معوقات جلوگیری به عمل آید و به طور موازی نیز کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اقدام به جلسه ، حمایت وتعیین وقت جهت پرداخت اقساطی بدهی این واحد نمود . که تقریبا همه جلسات و مهلت های شرکت گاز و کارگروه بی نتیجه ماند و از طرف این واحد تولیدی کوچکترین وقعی گذاشته نشد و اینچنین شد که بدهی این واحد تولیدی بالغ ١۲ میلیارد ریال رسید و با توجه به وضعیت کشور و حمایتهای غیرمنطبق با قانون کارگروه باعث این ذهنیت در مالکان واحد تولیدی شده است که شرکت گاز موظف به چشم پوشی از مطالبات خود می باشد در حالی که مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره به طور مرتب در جلسات مختلف مورد بازخواست قرار می گیرد .لازم بذکر است این فرصت ها از بهمن ماه سال ۹۵ به انحاء مختلف تمدید گردیده است که صدور حکم انسداد حساب کارخانه مذکور بعد از اتمام وقت دو ماهه کار گروه در سال اخیر بود و این شرکت به تعاملات دو سویه و جوابگویی به دستگاه های نظارتی پایبند است
یکی از مهمترین شاخصهای اندازه گیری عملکرد شرکتهای گاز استانی در مجمع سالیانه ، "وصول مطالبات" می باشد . از محل وصول همین مطالبات نیز توسعه گازرسانی استان صورت می پذیرد . حال ، سوال مشخص اینست : " آیا توسعه گازرسانی استان فاقد اهمیت می باشد که شرکت گاز باید مهمترین منابع آن را از دست بدهد ؟ یا دوستان اصرار بر عدم وصول بدهی کارخانه آجر و جبران این عدم وصول با فشار بر بدهی مصارف خانگی دارند ؟ اين در حالی است که کل بدهی خانگی کهگیلویه بزرگ با بدهی فقط کارخانه آجر برابری می کند .
طبق بند 1 ماده 9 قانون رفع موانع تولید و همچنین تبصره یک ماده 4 آئین نامه اجرایی قانون رفع موانع ، مصوبات این کارگروه شامل هزینه گازبها نمی گردد و شرکت گاز موظف است بدون توجه به این مصوبات پیگیر مطالبات خود باشد.
در پايان ذكر اين نكته ضروري است كه جريان گاز اين واحد توليدي همچنان وصل و توليد و فروش محصول کارخانه با قيمت روز برقرار مي باشد و همه اين هيايوي رسانه اي براي منصرف كردن شركت گاز از پيگيري مطالبات خويش از طريق مجاري قانوني است.
(روابط عمومی شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد


تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1398 21:58» اخبار مرتبط:

 • چتر مشترکین مستضعف چه گوهری است؟
 • تنش در نشست کارگروه رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد/جزییات
 • نسخه استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای رفع مشکلات کارخانه آجر دهدشت/ظرفیت ب ...
 • با حضور استاندار مسائل و مشکلات کارخانه آجر دهدشت بررسی شد
 • مطالبات 870 میلیارد ریالی شرکت برق کهگیلویه و بویراحمد از مشترکان
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  کدام تیم را قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران می دانید

  1- پرسپولیس تهران
  2- تراکتور سازی تبریز
  3- سپاهان اصفهان
  4- استقلال تهران
  5-پدیده خودرو مشهد


  آپلود عکس  آپلود عکس