مشروح اخبار
 » پزشک جوان لرتبار اولین و تنها جراح المپیکی ایران است

تواضع و فروتنی از ویژگی های پزشک حاذق و فوق تخصصی است که شلوغی به عادت هر روزه مطب وی برای طبابت بیماران تبدیل شده است.


کافی است یکبار راه مطب دکتر کاوه باشتی در خیابان قصرالدشت شیراز را در پیش بگیری .
ازوقتی که درب ساختمان پزشکان گشوده نشده تا ساعاتی از شب گذشته این خیل مراجعه کننده را میتوانی به عینه ببینی ،مراجعه کنندگانی که با درد وارد می شوند و با دعای الهی خیرببینی و رضایت از این همه تواضع خارج می شوند.
پزشک جوانی که مایه افتخار قوم لر خصوصا کهگیلویه و بویراحمدوممسنی است  به عنوان اولین و تنها جراح راهی المپیک می شود
به گزارش راک نیوز از مرکز استان فارس   رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس بعد از اتمام دوره‌های آموزشی، به عنوان اولین و تنها جراح المپیکی ایران شناخته شد.
 دکتر کاوه باشتی، جراح فوق تخصص زانو و رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس، پس از دوسال حضور در دوره های حضوری و آنلاین کمیته بین المللی المپیک ioc رسما به عنوان تنها جراح المپیکی ایران معرفی شد.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس در این خصوص گفت: این دوره ها برای پوشش ورزشکاران رده بالای المپیکی و سطح بالا ترتیب داده شده بود.
کاوه باشتی گفت: مباحث مطرح در این دوره‌ها، موضوعات پزشکی ورزشی، برنامه‌ریزی نوع تمرینات، نحوه تمرینات، تغدیه، ریکاوری، روان شناسی، تطابق آب و هوایی و ارزیابی مصدومیت های حین و بعد از مسابقه ورزشکاران و ورزش بانوان و سالمندان را شامل می‌شود.
او ادامه داد: برای مثال در بخش مصدومیت های حین مسابقه، تشخیص نوع و درجه مصدومیت ورزشکار المپیکی در زمان مسابقه برای ادامه یا انصراف از رویدادها بسیار مهم محسوب می شود زیرا المپیک آخرین هدف ورزشکار است و گاه کسب یک مدال، سرنوشت یک کشور را در المپیک تغییر می دهد.
باشتی با تصریح اینکه پزشک المپیکی در کسب موفقیت ورزشکاران در المپیک بسیار موثر است، گفت: در شروع کار ما، ورزشکاران استان فارس مد نظر خواهند بود.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس اضافه کرد: بر این اساس با اعلام اداره کل ورزش و جوانان فارس ۱۶ شانس المپیکی فارس شناسایی شده اند که در روزهای آینده برنامه های این دوره روی آنها عملیاتی خواهد شد تا فارس بتواند سهمیه های بیشتری در ورودی المپیک بگیرد و پس از آن در مدال آوری نیز نقش خود را ایفا کنیم .


تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1398 14:49» اخبار مرتبط:

 • پزشک نخبه لرتبار داغدار شد /پیام تسلیت راک نیوز به دکتر کاوه باشتی
 • پدرچشم پزشکی ایران، چشمانش برای همیشه بسته شد
 • خودرو ۲۰۶ و سکه هدیه استاندار به پارالمپیکی های استان فارس
 • امید نوروزی در شیراز تجلیل می‌شود/قدرشناسی درفارس!!!
 • "رئیسعلی دلواری"در راه "لندن"
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر


  آپلود عکس  آپلود عکس