مشروح اخبار
 » سلامت، مشارکت، نشاط و مر قانون ملاک های بسترسازی انتخابات/مردم باید مطمئن باشند که در انتخابات از خواسته، ایده و آرمان آنها دفاع می کنیم

احمدی، موضوع سلامت انتخابات را بسیار مهم و فوق العاده حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: شرعا، عقلا و قانونا در سطح ملی در سلامت انتخابات تاکیدات فراوان شده است که یک وجه آن مردم و وجه بعدی مجریان و کاندیداها هستند و همه باید اهتمام جدی بر سلامت آن داشته باشیم.


به گزارش راک نیوز "علی محمد احمدی در جلسه ستاد انتخابات استان گفت: ملاک و معیارهای اصلی در برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سلامت، مشارکت بالا، نشاط عمومی، تامین ابزار و امکانات انتخابات و رعایت کامل مر قانون است و باید از هم اکنون بسترسازی لازم در این رابطه را مدنظر داشت.

استاندار با بیان اینکه در این انتخابات اهتمام جدی به بالا بردن نرخ مشارکت است، افزود: با اینکه این نرخ در همه انتخابات بالا بوده باید با ایجاد شرایط لازم در این انتخابات بیشتر شود.

احمدی، موضوع سلامت انتخابات را بسیار مهم و فوق العاده حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: شرعا، عقلا و قانونا در سطح ملی در سلامت انتخابات تاکیدات فراوان شده است که یک وجه آن مردم و وجه بعدی مجریان و کاندیداها هستند و همه باید اهتمام جدی بر سلامت آن داشته باشیم.

استاندار تاکید کرد: مجریان انتخابات باید امانت دار بوده و غیرجانبدارانه سلامت انتخابات را مد نظر قرار دهند و باید به تعهدات خود در مقابل مردم و در درگاه الهی عهد بسته که نگاه و عمل سالم و غیرجانبدارانه به انتخابات داشته باشند.

احمدی، نشاط و شادابی فضای انتخابات را از دیگر ملاک های مهم دانست و ابراز داشت: مردم باید با رضایت، شادابی و امید پای صندوق های رای بیایند و اطمینان و اعتماد کامل داشته باشند و احساس کنند که امانتدار آنها هستیم و از خواسته، ایده و آرمان آنها دفاع می کنیم و آنچه خواست آنهاست، عمل خواهد شد.

وی با بیان اینکه، اگر بخواهیم انتخاباتی فراگیر و سالم و با مشارکت گسترده داشته باشیم باید تمام شرایط و اسباب آن را فراهم کنیم، تاکید کرد: چون کار پر زحمت، حساس، با اهمیت و سنگینی است، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و بخشداران تمام همت خود را بکار گیرند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد ابراز داشت: باید به لحاظ نرم افزاری و سحت افزاری شرایط لازم را فراهم کنیم و همه باید خود را در این رابطه موظف بدانند.

وی، رعایت کامل مرقانون در انتخابات را ملاک مهم و اساسی دانست و تاکید کرد: همه باید به رعایت کامل قانون و دستورالعمل ها در تمام مراحل و برنامه های زمانبندی شده انتخابات تبعیت و تمکین کنیم.

استاندار تاکید کرد: تمکین و پیروی از قانون، قانون مداری و غیرجانبدارنه عمل کردن باعث افزایش مشارکت، تحکیم و تثبیت بنیان ها و ارزش های انقلاب و نظام و تبعیت از فرامین رهبری است.

احمدی، اصلی ترین ملاک و معیار انتخابات را به فرموده امام راحل که «میزان رای ملت است» بیان و تاکید کرد: همه توان و ظرفیت ها  بر تحقق این امر مهم بکار گرفته شود.

وی تاکید کرد: باید به آنچه را که قانون و شورای نگهبان تعیین می کند، تمکین کرد و احترام گذاشت وعمل نمود.

استاندار یادآور شد: انتخابات ۲ اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد و همه امکانات و اسباب لازم باید بسیج شود چرا که این انتخابات آبروی کشور، مردم و نظام جمهوری اسلامی است.

احمدی تصریح کرد:د با توجه به نگاه های جامعه بین المللی باید این انتخابات در کمال سلامت و مشارکت گسترده برگزار شود.

تاریخ انتشار : 2 خرداد 1398 11:02» اخبار مرتبط:

 • درحکمی رئیس ستاد انتخابات استان فارس منصوب شد
 • استاندارکهگیلویه وبویراحمد: تاکید ما بر اصول اساسی انتخابات مشارکت، رقابت ب ...
 • انتخابات سالم با مشارکت حداکثری ضامن امنیت است
 • هشدار شورای نگهبان به هرگونه تبلیغ زودهنگام انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحم ...
 • استاندار فارس: ملاک ما در برگزاری انتخابات امانت بودن رای مردم است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر


  آپلود عکس  آپلود عکس