مشروح اخبار
 » برنامه ریزی سازمان یافته برای اقدامات تروریستی درشاهچراغ (ع) خنثی شد

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برنامه ریزی سازمان یافته برای اقدامات تروریستی در استان فارس با همکاری نیروی انتظامی خنثی شد.


 

به گزارش خبرنگار راک نیوز از شیراز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوا ن ، برومند نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در مراسم تکریم و معارفه فرماندهان سابق و جدید نیروی انتظامی فارس با اشاره به برنامه ریزی سازمان یافته برای اقدامات تروریستی در سومین حرم اهل بیت (ع) و سایر نقاط استان فارس، در ابعادی وسیع تر از اقدامات تروریستی در استان خوزستان و سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: این اقدامات با همکاری نیروی انتظامی خنثی شد که می توانست فاجعه ای بزرگ برای کشور باشد.

وی با اشاره به توسعه تروریسم آن هم از نوع سازمان یافته، افزود: نقش جمهوری اسلامی در حوزه امنیت ستودنی است.

برومند ادامه داد: استکبار جهانی در قالب‌های مختلف (داعش، القاعده و ...) امنیت منطقه و بخصوص کشور ما را مورد توجه و تهاجم قرار داده است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نه تنها با همه این توطئه ها مقابله و آن ها را نقش بر آب کرده بلکه هوشمندانه با همه مسائل مقابله خواهد کرد.

برومند با اشاره به اینکه یکی از اهداف دشمن، استان فارس است، تصریح کرد: این استان با بیش از ۵ و نیم میلیون نفر جمعیت در معرض و مسیر مسائل مختلفی از جمله مسیر قاچاق کالا( به علت نزدیکی با مرزهای استان های دریایی)، مسیر مواد مخدر و مسیر قاچاق انسان و استان هدف تروریستی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه معیشت مردم استان فارس به کشاورزی وابسته است و به علت خشکسالی های اخیر با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو بوده ایم، و زمینه برای جرم بیشتر فراهم بوده است، گفت: کشور با تنگناهای بودجه ای زیادی روبرو بوده است و این مشکلات با گذشته قابل مقایسه نیست و مجلس شورای اسلامی تلاش کرده در این خصوص کمک کند و امسال بودجه نیروی انتظامی را به بیش از ۱۷ هزار میلیارد تومان رساندند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحول زیرساخت ها در استان فارس، اضافه کرد: این استان رتبه نخست حضور گردشگران داخلی و خارجی را در چندین سال اخیر کسب کرده است.

وی ضمن تقدیر از تلاش ها و اقدامات سردار گودرزی فرمانده سابق انتظامی تصریح کرد: برخورد با جرائم خشن و کاهش جرائم و تلاش برای ایجاد پلیس الکترونیک از جمله اقدامات این فرمانده است.

برومند با اشاره به اینکه تلاش کنیم چارت سازمانی استان تکمیل شود، بیان کرد: با کمبود نیروی انتظامی روبرو هستیم و باید تلاش شود کلانتری ها توسعه یابد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: معیشت پرسنل نیروی انتظامی از جمله موضوع های مهمی است که باید گام های بلندی در این زمینه برداشته شود.

 تاریخ انتشار : 22 خرداد 1398 21:35» اخبار مرتبط:

 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد:نیروی انتظامی خاکریز دفاع از امنیت کشور است
 • بدخواهان تاب تحمل امنیت، ثبات سیاسی، اقتصادی و اقتدار جمهوری اسلامی را ندار ...
 • الاحوازیه عامل حمله تروریستی رژه اهواز است
 • جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس فردا ۱۱ دی تشکیل می‌شود
 • افزایش 68 درصدی دستگیری سارقان در گچساران
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس