مشروح اخبار


» مهار آتش سوزی در مراتع کلایه/ هلی برن به موقع نیرو از سوختن بیش از ۴۰ هکتار از مراتع کهگیلویه جلوگیری کرد



مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه به تماس استاندار  و هلی برن سریع نیرو به  کلایه آتش سوزی مراتع این منطقه کنترل و مهار شد.



به گزارش راک نیوز "مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه به تماس استاندار  و هلی برن سریع نیرو به  کلایه آتش سوزی مراتع این منطقه کنترل و مهار شد.

وحید محمدی تبار در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ساعت ۱۴:۳۰ دقیقه امروز تماس تلفنی مبنی بر  آتش سوزی در کوه کلایه کهگیلویه با مدیریت بحران استان برقرار شد.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: بلافاصله دستورات لازم برای حضور میدانی فرماندار کهگیلویه و مدیر منابع طبیعی شهرستان صادر شد و این مدیران به همراه نیروهای مردمی در منطقه عملیاتی حاضر شدند.

وی عنوان کرد: باتوجه به ارتفاعات و سخت گذر بودن منطقه آتش سوزی، حرکت آتش نشانان با مشکل مواجه بود و بنا به ضرورت حضور هلیکوپتر آتش نشان برای خاموش کردن آتش تماس تلفنی با استاندار برقرار شد.

محمدی تبار گفت: استاندار شخصا این موضوع را پیگیری کرده و پس از تماس با مدیرعامل شرکت نفت مناطق نفت خیز جنوب، هلیکوپتر برای هلی برن نیرو به منطقه آتش سوزی اعزام شد.

وی ضمن تقدیر از پیگیری به موقع استاندار، ابراز کرد: خوشبختانه آتش ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه اطفا شد.

محمدی تبار تاکید کرد: این آتش سوزی با پیگیری سریع و به موقع کمتر از ۳ ساعت خاموش و کنترل شد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۴ هکتار از مراتع منطقه کلایه در آتش سوخت، خاطرنشان کرد: خوشبختانه حتی یک اصله درخت در این آتش نسوخت و اگر سرعت عمل و آمادگی نیروها و مدیریت بحران نبود شاید بیش از ۴۰ هکتار از مراتع این منطقه طعمه حریق می شد و آتش به جنگل های کهگیلویه سرایت پیدا می کرد.

تاریخ انتشار : 3 تیر 1398 20:43



» اخبار مرتبط:

 • رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران در گفتگو با راک نیوز: 5هکتار از ...
 • چهار هکتار از جنگلها و مراتع منطقه حفاظت شده خامی باشت در آتش سوخت
 • شش آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کهگیلویه وبویراحمد مهار شد
 • مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع یاسوج
 • جنگلها و مراتع باشت طعمه آتش
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود