مشروح اخبار


» شکستن سنگ بزرگ در دروازه قران شیراز در روز شنبه لغو شددرحالیکه در شبکه های اجتماعی پیامی هشدارگونه مبنی بر اینکه در روز شنبه از سمت دروازه قرآن عبور نکنید بازنشر داده می شد حالا خبرآمد در روز شنبه هیچ عملیاتی انجام نمیگیرد.


به گزارش خبرنگار راک نیوز از مرکز استان فارس، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: زمان خرد کردن سنگ ناایمن در ارتفاعات دروازه قرآن که پیش از این قرار بود شنبه هشتم تیرماه ۹۸ انجام شود به تعویق افتاد.
محمدرضا دهقانی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با نظر شورای تامین استان فارس عملیات خرد کردن سنگ دروازه قرآن به زمان دیگری موکول شده است.
وی ادامه داد: پیش از این اعلام شده بود که این عملیات برای رفع مخاطرات ناشی از سنگ نا ایمن واقع در ارتفاعات دروازه قرآن شنبه هشتم تیرماه اجرا شود که برنامه به زمانی دیگری موکول شده است.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز اظهار داشت: زمان انفجار سنگ ناایمن واقع در ارتفاعات دروازه قرآن فعلاً مشخص نیست اما در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.
حسین آرگیو، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفته بود: سنگ ناایمن در ارتفاعات مشرف به آرامگاه خواجوی کرمانی و دروازه قرآن، شنبه هشتم تیرماه جاری با روش انفجار نرم، ظرف چند ساعت خرد و برداشته خواهد شد.
سیل پنجم فروردین ۹۸ در دروازه قرآن شیراز، نام این دروازه تاریخی را بیش از پیش مطرح کرد و چند روز پس از این سیل، وجود سنگی بزرگ در کنار این دروازه که هرآن امکان سقوط آن می‌رفت محل بحث‌های جدیدی شد.
براساس آنچه برخی کارشناسان پیش تر به ایرنا گفته‌اند، سقوط سنگی عظیم از بالای دروازه قرآن شیراز مسأله‌ای محتمل است که حتی یک شوک ناشی از زلزله‌ای با ریشتر کم هم قادر است این سنگ ۶۰ تنی را از بالای کوه بر سر دروازه قرآن شیراز فرود آورد و فاجعه دیگری را به این کلانشهر تحمیل کند.
تصاویر این سنگ به سرعت بین کاربران شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و این مساله سبب شد که مسئولان امر نیز برای رفع این مشکل به تکاپو بیفتند و رصد وضعیت این منطقه در دستور کار نیروهای متخصص ارگان‌های مختلف و مدیریت شهری قرار گرفت. جلسه مدیریت بحران استانداری فارس در فروردین ماه ۹۸ در این زمینه تشکیل و اعلام شد که سریعاً نسبت به ایمن سازی این منطقه با رعایت همه مسائل ایمنی کاربری‌های پایین دست و ایجاد محدودیت عبوری با اخذ مشاور ذی صلاح در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود


تاریخ انتشار : 7 تیر 1398 06:33» اخبار مرتبط:

 • طاووس کباب شده شیراز دوباره پروبال گرفت +عکس
 • محورهای مسدود شده در شیراز +فهرست
 • اعزام ۶ تیم امداد و نجات به دروازه قرآن شیراز/اطلاع دقیقی از تعداد مصدومان ...
 • محور دروازه قرآن شیراز مسدود شد /مسیر قسم به بندرعباس مسدود است
 • متفاوت ترین تصویر از دروازه قران شیراز +عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود