مشروح اخبار
 » مقام اول و سوم کشوری پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران به شهرستان کهگیلویه رسید

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه گفت: شهرستان کهگیلویه مقام اول و سوم کشوری را در بخش های سرپناه مسکونی(سیاه چادر) و آیین های نماشی در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین کسب کرد.به گزارش راک نیوز، سیاوش زمان اظهار داشت: گرو‌های شرکت کننده از طرف اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه در پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایران زمین مقام اول و سوم کشوری را کسب کردند.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه گفت: در این جشنواره ملی اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه در بخش سرپناه مسکونی( سیاه چادر) مقام اول و در رشته آیین های نمایشی مقام سوم را کسب کرد.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال گسترده مردم از غرفه شهرستان کهگیلویه در بخش سرپناه مسکونی( سیاه چادر) دیپلم افتخار به همراه تندیس جشنواره به شهرستان کهگیلویه اهدا شد.

زمان گفت: در بخش آیین های نمایشی نیز اجرای نمایش ” هفت برارون ” که مورد استقبال ویژه شرکت کنندگان در جشنواره قرار گرفت و همچنین اجرای سازونقاره و برنامه های مختلف هنرمندان شهرستان کهگیلویه موجب شد که در بین ۲۵ استان کشور مقام سوم این جشنواره به هنرمندان شهرستان کهگیلویه اختصاص یابد.

وی افزود: در این جشنواره آداب و رسوم عشایر شهرستان کهگیلویه و انواع غذاهای سنتی و نان محلی مانند نان بلوط و آش کارده طبخ و در اختیار شرکت کنندگان در جشنواره قرار می گرفت و هر شب یکی از آیین های محلی و عشایری ویژه شهرستان کهگیلویه اجرا می شد که مورد استقبال عموم شرکت کنندگان قرار می گرفت.

پنجمین جشنواره ملی فرهنگ و عشایر ایرن زمین ۱۶ تیرماه با حضور معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور افتتاح و عشایر ۲۵ استان‌ در این جشنواره آداب، رسوم، سنن، صنایع دستی، سوغات محلی و فرهنگ‌ها و آئین‌های خود به ویژه در زمینه کوچ را در قالب بیش از ۱۰۰ غرفه و ۲۴ سیاه چادر به مدت ۴ روز در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

تاریخ انتشار : 22 تیر 1398 00:44» اخبار مرتبط:

 • برگزاری دومین جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری منطقه هفت کشور در گچساران
 • جشنواره فرهنگی گردشگری سفره ایرانی درشیراز
 • اردیبهشت امسال یاسوج میزبان جشنواره ملی عشایر و اقوام ایرانی است
 • جشن عروسی خبرنگارلر در جشنواره عشایر درتهران+عکس
 • احمدی نژاد سیاه‌چادر کهگیلویه و بویراحمد را بر پا میکند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس