مشروح اخبار
 » در دیدار مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد با استاندار عنوان شد: بانک ها و دستگاه های اقتصادی، بستر ورود سرمایه گذاران را فراهم نمایند/ اولویت با بخش خصوصی بومی است

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان کهگیلویه و بویراحمد با حسین کلانتری استاندار دیدار کردند و ضمن تشریح و ارائه گزارش اقدامات و عملکرد دستگاههای اقتصادی به بیان اهداف و برنامه های خود پرداختند.


 به گزارش راک نیوز، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: ظرفیت ها و قابلیت های استان بسترساز ورود بخش خصوصی و صاحبان سرمایه به استان می باشد و همه بانک ها و دستگاه های اقتصادی باید امکانات لازم را بکار گیرند و پنجره واحد فعال و تسهیل کننده را به روی سرمایه گذاران باز نمایند. حسین کلانتری افزود: البته اولویت بر بخش خصوصی بومی و دلسوز استان می باشد و در بخش های خاص از متقاضیان  غیربومی استقبال شود.
کلانتری با تاکید به اینکه، تیم اقتصادی در استان باید قدرت و توان بالایی در جذب سرمایه گذار داشته باشد، افزود: باید با عناصر سرمایه گذار و کارآفرینان با مهربانی، احترام و به گرمی برخورد شود. استاندار، انسجام و هماهنگی بیشتر بانک ها را مهم دانست و گفت: دنبال تامین بیشتر منابع بانکی، بازگشت معوقات، عدم برگشت منابع و هزینه درست اعتبارات باشید.
کلانتری به موضوع جذب اسناد خزانه با تلاش و دغدغه مندی بیشتر تاکید کرد و افزود: این مسئله به استان به لحاظ مالی و اقتصادی کمک خوبی خواهد کرد و لذا باید در سال جاری تلاش بی وقفه در این خصوص صورت گیرد. وی ابراز داشت: جذب اسناد خزانه اولویت ضروری در روزهای پیش رو باشد. استاندار به مسئله معوقات بانکی تاکید کرد و ابراز داشت: باید با فرهنگ سازی لازم با راهکاری درست و با جدیت، موضوع مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی و رئیس شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان  کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان انسجام و تعامل بسیار خوبی برای حل مشکلات اقتصادی دارند و نشست هماهنگی این دستگاهها هر ماه برگزار میگردد. غضنفر آرام در این دیدار با ارائه گزارشی از روند فعالیتها و اقدامات دستگاههای اقتصادی استان در سال گذشته و سه ماهه اول سالجاری، افزود: بررسی مقایسه ای آمار و عملکردها نشان میدهد که در مجموعه اقتصادی استان اتفاقات و اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است. آرام بیان د اشت: رتبه 8 استان در بهبود فضای کسب و کار، وصول صددرصدی درآمدهای مصوب استانی، جذب اعتبارات جاری و تملک دارائیهای سرمایه ای، جذب اسناد خزانه اسلامی تخصیص داده شده به استان، انجام تهاتر نوع دوم بانکی که با استقبال مواجه گردید و نیز حضور نمایندگان دستگاههای متولی صدور مجوزهای سرمکایه گذاری در پنجره واحد سرمایه گذاری مستقر در اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان برای تسریع و تسهیل در فرایند صدور مجوزها، همگی حکایت از عزم جزم این دستگاهها در راستای حل مشکلات و حرکت در راستای رشد و توسعه اقتصادی استان دارد. وی افزود: در این شرایط سخت اقتصادی نیازمند برنامه ریزی و تلاش بیشتر هستیم و راهنمائیها و ارشادات استاندار محترم قطعا مسیر را برای تلاش ما روشنتر و هموارتر خواهد کرد. آرام اظهار داشت: نقش و جایگاه بانکها در رونق تولید و رشد اقتصادی استان بر هیچکس پوشیده نیست و با حمایت استاندار محترم باید تلاش نمائیم تا منابع بانکی خوبی را از مرکز جذب و با تزریق به بخش تولیدی استان بتوانیم گرهی از مشکلات استان واکنیم. آرام در این نشست اسناد خزانه را فرصت خوبی برای حل مشکلات مالی و اقتصادی استان عنوان و تاکید کرد: با توجه به محدودیت و فقر منابع مالی لازم هست دستگاههای اجرایی هرچه سریعتر نسبت به جذب سهمیه ی مصوب اقدام نمایند و از برگشت اعتبارات جلوگیری نمائیم.
در ادامه این دیدار مدیران دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان به ارائه گزارش عملکرد  و نیز تشریح برنامه های خود پرداختند.


تاریخ انتشار : 23 تیر 1398 10:35» اخبار مرتبط:

 •   در گردهمایی مدیران کل امور اقتصادی و دارایی منطقه 4 کشور عنوان شد: حمایت ...
 • مدیر کل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دستگاههای اجرا ...
 • مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خبر داد:اجرای طرح جامع حواله الکترونیک برای او ...
 • درتشریح عملکرد اداره کل امور اقتصاد ی ودارایی کهگیلویه و بویراحمدعنوان شد: ...
 • مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر


  آپلود عکس  آپلود عکس