مشروح اخبار
 » مدیرکل امور اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد: یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات در مناطق حاشیه نشین کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باهمکاری دستگاه های اجرایی و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی این تجهیزات خریداری و در مناطق حاشیه نشین توزیع شد.


به گزارش راک نیوز،حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی در آیین جشن بزرگ 《دهه کرامت》که به همت ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار شد با تبریک ولادت با سعادت امام رضا(ع)، اظهار داشت: در سال گذشته پیگیری های بسیاری از سوی این دفتر برای تجهیز کانون های مساجد انجام شد.
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: از سوی آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهزیستی، شهرداری مادوان، نهاد کتابخانه های استان، نیروی انتظامی و ورزش و جوانان مبالغی در راستای تجهیز امکانات در بخش های مختلف مناطق حاشیه نشین تخصیص یافت.
وی با اشاره به جمع آوری یک میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان در این خصوص، بیان کرد: این مبالغ در زمینه های خرید تجهیزات برای حاشیه شهر، مدارس، اماکن ورزشی، اورژانس اجتماعی، کانون های فرهنگی هنری مساجد، کتابخانه ها و... هزینه شد.
میرمحمدی، جمعیت حاشیه نشین شهر یاسوج را ۷۷ هزارنفر برشمرد و گفت: روزانه این جمعیت در حال افزایش است ولی شاهد امکانات مطلوبی برای خدمات رسانی به مردم این منطقه نبودیم.
وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه بخش اعظمی از جامعه آماری این مناطق را کودکان، جوانان و نوجوانان تشکیل می دهد می طلبد امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی برای غنی سازی اوقات فراغت آنها پیش بینی شود.
میرمحمدی خاطرنشان کرد: دفتر امور اجتماعی در همین راستا و با کمک تعدادی از دستگاه های اجرایی و فرهنگی فعال نسبت به خرید تجهیزات فرهنگی برای این منطقه اقدام کرد.
وی با بیان اینکه دوره های آموزشی مختلفی برای جمعیت این مناطق برگزار می شود، افزود: آموزش سبک زندگی، تحکیم بنیان خانواده، مبارزه با آسیب های اجتماعی، مبارزه با اعتیاد، کارگاه های آموزش پیشگیری از طلاق و ....تا کنون در مناطق حاشیه نشین عملیاتی شده است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت آموزش مهارت های زندگی به این افراد تاکید کرد و گفت: با همکاری فنی و حرفه ای دوره های آموزشی مهارتی مختلفی برای زنان سرپرست خانوار برگزار شد.
وی با بیان اینکه رسیدگی به سلامت مناطق حاشیه نشین در اولویت کاری دولت قرار دارد، عنوان کرد: این مهم با مشارکت و همدلی مردم و سمن ها تحقق پیدا می کند.
گفتنی است در این آیین تجهیزات مناسب از جمله میزهای تنیس به کانون های مساجد حاشیه شهر مادوان اهدا شد.


تاریخ انتشار : 24 تیر 1398 14:42» اخبار مرتبط:

 • مدیر کل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:مقابله با آسیب های اجتما ...
 • 10 میلیاردریال به زنان سرپرست خانوار کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت
 • اختصاص10میلیاردریال به توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در کهگیلویه وبویراحمد
 • مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد: میزان ازدواج به ...
 • 5 میلیارد ریال برای تجهیز کانون های فرهنگی و هنری گچساران نیاز است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس